ممکن است به دلایل مختلفی مثل تصادف، بخش هایی از بدنه خودرو شما مانند درب یا کاپوت دچار تورفتگی یا برآمدگی شوند و به فکر درست کردن آن باشید. این تو رفتگی ها و برآمدگی ها تاثیر بدی در جلوه ظاهری خودرو دارند از طرفی رفع آن ها به روش سنتی هم نیاز به رنگ آمیزی بعد از صافکاری دارد. صافکاری PDR روشی است که برای برطرف کردن ناهمواری های خودروی شما پیشنهاد می شود. در این روش، نیاز به رنگ آمیزی بعد از صافکاری نیست و سریع تر هم خودروی شما تعمیر می شود. اگر ساکن مشهد هستید، در ادامه برای صافکاری PDR در مشهد راهنمایی می شوید. لطفاً همراه ما بمانید.

صافکاری pdr در مشهد

صافکاری PDR چیست؟

در صافکاری بدون رنگ پی دی آر، از ابزار و میله های مخصوصی استفاده می شود تا تو رفتگی ها و برآمدگی ها به حالت طبیعی برگردند بدون آنکه هیچ ترک خوردگی یا رنگ پریدگی بر روی خودرو به وجود آید.

بعد از صافکاری پی دی آر احتیاج به رنگ آمیزی نیست و به همین دلیل به آن صافکاری بدون رنگ هم گفته می شود. با وجود این روش، روش های قدیمی با آسیب هایی که به بدنه خودرو وارد می کنند منسوخ شده اند.

صافکاری بدون رنگ

یکی دیگر از خدمات امداد خودرو آزمون در مشهد، صافکاری بدون رنگ در محل می‌ باشد. به این صورت که اگر به هر دلیلی شرایط رفتن به تعمیرگاه را ندارید، می‌ توانید با شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد تماس حاصل کرده و از اپراتور های ما درخواست تکنسین نمایید. تکنسین‌ های شرکت امداد خودرو آزمون نیز در کمترین زمان به محل مورد نظر اعزام شده و با جدید ترین و به روزترین تجهیزات و ابزارآلات PDR، صافکاری خودرو را بدون رنگ در محل انجام می‌ دهند. تکنسین‌ های آزمون، ابتدا تمامی بخش‌ های آسیب‌ دیده بدنه خودرو را به‌ طور کامل بررسی نموده و پس‌ از برآورد خسارات، هزینه و زمان مورد نیاز جهت صافکاری بدون رنگ را تعیین می‌ نمایند. پس‌ از توافق طرفین، تکنسین‌ ها صافکاری بدون رنگ را در محل آغاز نموده و با استفاده از تکنیک PDR، بدون آسیب به بدنه خودرو و همچنین بدون نیاز به استفاده از رنگ، تمامی فرورفتگی‌ ها و قسمت‌ های آسیب‌ دیده بدنه خودرو را از بین برده و سبب حفظ ارزش و قیمت خودرو خواهند شد.

این روش در مقایسه با روش‌ های سنتی صافکاری، علاوه‌ بر کاهش هزینه، در زمان نیز صرفه‌ جویی نموده و به دلیل عدم استفاده از رنگ، هیچگونه مشکل و ایرادی در نمای بدنه خودرو ایجاد نمی‌شود. در واقع می‌ توان گفت که صافکاری بدون رنگ، یکی از بهترین و مناسب‌ ترین روش‌ ها برای از بین بردن آسیب‌ ها و فرورفتگی‌ های موجود در بدنه خودرو بوده و می‌ توانید بدون هیچگونه نگرانی، تمامی خودرو های داخلی و خارجی را با این روش صافکاری نموده و ایرادات و مشکلات بدنه آن را از بین ببرید.

موارد استفاده از صافکاری pdr

از صافکاری PDR در هر شرایطی نمی توان استفاده کرد و فقط اگر آسیب به خودرو باعث ریختن رنگ آن نشده باشد، این شیوه کاربردی است. از جمله موارد استفاده از صافکاری PDR عبارتند از:

 • رفع تو رفتگی های روی بدنه خودرو به دلیل برخورد تگرگ
 • رفع تورفتگی های بدنه خودرو به دلیل تماس اشیای نوک تیز
 • رفع تو رفتگی و برآمدگی های روی بدنه خودرو پس از تصادفات جزئی
 • رفع تورفتگی و برآمدگی های در فاصله کم با لبه صفحه
 • و…

مراحل صافکاری PDR

فرایند صافکاری PDR به منظور رفع برآمدگی ها و تو رفتگی های بدنه و کاپوت خودرو شامل چند مرحله است که انجام هر مرحله برای تمیز درآمدن کار نهایی بسیار مهم می باشد. این مراحل به شرح زیر هستند:

 •  بررسی فرورفتگی ها و برآمدگی ها

در مرحله اول نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق فرورفتگی ها و برآمدگی هاست. در این مرحله از LED مجهز به مکش استفاده می شود تا فرورفتگی ها دقیقاً مشاهده شوند.

 •  برگرداندن بدنه به حالت اولیه

بعد از انجام بررسی های اولیه، از میله های PDR استفاده می شود. این میله ها در قسمت زیرین ورقه فلزی قرار می گیرند تا شکاف های کوچک و سوراخ های بدنه بررسی شوند. فرورفتگی ها با استفاده از این ابزار، به سمت بالا فشار داده شده و به حالت اول خود بر می گردند همچنین در قسمت هایی امکان دسترسی ندارند، قطعات جداسازی می شوند.

 • پخش یکنواخت سطح

بعد از انجام تعمیرات صافکاری PDR، ضخامت سطح در همه جا یکسان نیست و به همین خاطر نیاز است که مرحله پخش یکنواخت سطح انجام شود. در این مرحله معمولاً از یک چکش پلاستیکی برای تراز کردن سطح استفاده می شود.

 • پرداخت محل تعمیر

بعد از تراز کردن سطح تعمیر شده، اگر ناهمواری هایی وجود داشته باشند از سنباده و صیقل دهنده استفاده می شود تا نتیجه ایده آل حاصل شود.

قطعات قابل تعمیر در صافکاری PDR

با صافکاری PDR کدام قطعات و بخش های خودرو قابل تعمیر هستند؟ در این بخش توضیح می دهیم:

 • درب خودرو

از صافکاری پی دی آر می توان برای تعمیر درب خودرو استفاده کرد. بعضی از درب های ماشین ها قابل جدا شدن هستند که تعمیر کار بعد از جدا کردن، ناهمواری های سطح آن را رفع می کند.

 • کاپوت خودرو

کاپوت خودرو می تواند از بدنه جدا شود و پس از جدا شدن، به راحتی فرورفتگی ها و برآمدگی های آن ترمیم می شوند.

 • سقف خودرو

اگر سقف خودروی شما مشکل ناهمواری داشته باشد و عمق آن کم باشد، می توان با روش PDR آن را برطرف کرد اما اگر رنگ سقف خودرو آسیب دیده باشد، استفاده از روش PDR امکان پذیر نخواهد بود.

 • گلگیر عقب و جلو

برآمدگی ها و فرورفتگی های گلگیر عقب و جلو خودرو را نیز می توان با روش PDR ترمیم کرد. گلگیر جلو می تواند از بدنه خودرو جدا شود به همین خاطر فرآیند صافکاری آن راحت است اما گلگیر عقب برای صافکاری PDR نیاز به دقت و سلیقه بیشتری دارد.

صافکاری پی دی آر در مشهد

مزیت ‌های صافکاری پی دی آر

از جمله مزیت ‌های صافکاری پی دی آر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • با کمک صافکاری پی دی آر می توان خیلی سریع ایرادات خودرو را برطرف کرد و حداکثر چند ساعت طول می کشد.
 • هزینه صافکاری PDR از آن جهت که به رنگ آمیزی مجدد نیاز ندارد، کمتر است.
 • روش صافکاری پی دی آر مانع از افت قیمت خودروی شما می شود زیرا خودرو بدون بتنه کاری و رنگ تعمیر می شود.
 • یکی دیگر از مزیت های صافکاری خودرو به شیوه PDR، عدم مات شدن رنگ اصلی است.

هزینه صافکاری PDR در مشهد

قیمت صافکاری PDR در مشهد بستگی به میزان کاری که نیاز است روی ماشین انجام شود، تعیین می شود یعنی ممکن است خودروی شما سطحی باشند و با چند صد هزار تومان هزینه برطرف شوند و یا نیاز به هزینه چند میلیونی داشته باشد.

مدل و برند خودرو، میزان ضربه وارد شده و عمق آسیب دیدگی، بخش آسیب دیده، ابزار های لازم، نیاز یا عدم نیاز به خرید قطعات یدکی، میزان سختی کار و زمان مورد نیاز و همچنین میزان تخصص و اجرت صافکار از دیگر موارد تأثیرگذار در هزینه تعمیر صافکاری PDR در مشهد هستند. می توانید برای اطلاع از قیمت صافکاری PDR در مشهد، با تعمیرکاران تعمیرگاه تخصصی امداد خودرو آزمون تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

بهترین صافکار PDR در مشهد

در حال‌ حاضر مراکز و مجموعه‌ های بسیاری در مشهد در زمینه تعمیر و صافکاری انواع خودرو مشغول به فعالیت هستند که از جمله معتبرترین آن‌ ها می‌ توان به شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد اشاره نمود. این مجموعه علاوه‌ بر ارائه خدمات امداد خودرویی همچون سوخت‌ رسانی سیار، پنچرگیری سیار، حمل و جابجایی خودرو، خدمات باطری به باطری و غیره، خدمات صافکاری PDR را به خودرو های آسیب‌ دیده ارائه می‌ دهد. تکنیک PDR امری بسیار تخصصی بوده و راه‌ حلی بسیار عالی جهت ترمیم فرورفتگی‌ های خودرو بدون نیاز به استفاده از رنگ می‌ باشد. تکنسین‌ ها و تعمیرکاران مجموعه آزمون نیز به‌ طور کاملاً حرفه‌ای و اصولی تکنیک PDR را در صافکاری خودرو انجام داده و از جمله مزایای استفاده از این مجموعه به‌ عنوان بهترین صافکار PDR در مشهد می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

حفظ ارزش و قیمت خودرو

با استفاده از خدمات مجموعه آزمون به‌ عنوان بهترین صافکار PDR در مشهد، ارزش قیمت خودرو به‌ طور کامل حفظ شده و به‌ هیچ‌ عنوان قیمت خودرو در استفاده این روش از صافکاری نوین کاهش نخواهد یافت. زیرا تکنسین‌ های این مجموعه با تکنیک PDR در صافکاری خودرو به‌ طور کامل آشنایی داشته و با انجام اصولی آن، قسمت آسیب‌ دیده را به طور کامل ترمیم کرده و ارزش خودرو نیز حفظ خواهد شد.  

صرفه‌ جویی در وقت

یکی دیگر از مزایای استفاده از خدمات بهترین صافکاری PDR در مشهد، صرفه‌ جویی در زمان می‌ باشد. زیرا در روش صافکاری PDR، از تجهیزات و ابزارآلات بسیار مجهز و پیشرفته‌ ای استفاده‌ شده و بر خلاف روش‌ های سنتی صافکاری، سرعت عمل انجام آن بسیار بالا بوده و در ترمیم آسیب‌ دیدگی‌ های بالا، تنها به ۲۴ ساعت زمان احتیاج خواهد داشت.

عدم استفاده از رنگ

همان‌ طور که می‌ دانید تکنیک صافکاری PDR خودرو، روشی نوین در صافکاری و بدون نیاز به رنگ بوده و در امداد خودرو آزمون نیز در صافکاری PDR، هیچگونه نگرانی از تطبیق رنگ بدنه خودرو وجود نداشته و تمامی آسیب‌ دیدگی‌ ها و فرورفتگی‌ ها به‌ طور کامل از بین‌ رفته و هیچ اثری از آن‌ ها پس‌ از ترمیم بر روی بدنه باقی نخواهد ماند.

معرفی امداد خودرو آزمون برای صافکاری PDR در مشهد

به دنبال تعمیرگاه صافکاری PDR در مشهد هستید؟ ما به شما امداد خودرو آزمون را معرفی می کنیم. این تعمیرگاه از تعمیرکاران باتجربه و متخصص تشکیل شده است و در تمامی ایام هفته در خدمت شماست. می توانید از طریق شماره های قرار داده شده در سایت با تعمیرگاه تماس بگیرید و هر سؤالی که دارید بپرسید همچنین در صورت تمایل به دریافت نوبت، لطفاً با مراجعه به سایت اقدام نمایید.