پنچرگیری سیار مشهد

پنچرگیری سیار مشهد

پنچرگیری سیار انواع خودرو در تمام مناطق مشهد توسط پنچرگیری در محل امداد خودرو آزمون که به‌صورت 24 ساعته با فرستادن باتجربه‌ترین امدادیار های آزمون به محل، آماده خدمت‌رسانی به مشتریان گرامی است.

در این مقاله ابتدا در ارتباط با لاستیک‌های ماشین اطلاعاتی را مرور کرده و سپس به خدمات پنچرگیری سیار مشهد می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

لاستیک خودرو

لاستیک خودرو یا تایر بخش مهمی از یک ماشین می‌باشد که همانند یک پوشش به دور رینگ چرخ‌ها عمل می‌کند و نقش بسیار مهمی در حرکت و عملکرد خودرو داشته و مقاومت بالایی در برابر تماس با سطح زمین دارد.

همان‌طور که از اسمش پیداست جنس تایر از لاستیک است و شدت ضربات وارده از جاده به ماشین را در هنگام رانندگی بسیار کاهش می‌دهد. بین تایر و چرخ‌های ماشین فضایی وجود دارد که با باد پر می‌شود .

کلمه‌ی تایر از زبان فرانسوی نشأت‌گرفته است و ریشه آن به سیم‌های ضخیمی که به‌دور چرخ ارابه‌ ها می‌کشیدند برمی‌گردد.

لاستیک‌ ها دارای ابعاد و وزن‌های متفاوتی هستند که در انواع وسیله نقلیه ازجمله هواپیما، موتور، دوچرخه، کالسکه و انواع خودروها استفاده می‌شوند.

تایرها انواع بسیار گوناگونی دارند به‌عنوان مثال جاده‌های برفی، جاده‌های گلی، پیست مسابقه، جاده خاکی و … هر کدام لاستیک خودروی مخصوص به خود را دارند.

بهترین برند های لاستیک

ازجمله برندهای ایرانی لاستیک را می‌توان کویرتایر، بارز یزدتایر و گلدستون نام برد.

و برندهای خارجی لاستیک می‌توان کوپر، گودین، دانلوب هانکوک، یوکوهوما، برجستون، بی اف گودریچ، کانتیننتال، پیرلی، تویو و لاستیک میشلن فرانسه را نام برد.

نحوه عملکرد لاستیک

 زمانی‌که شما خودرو را روشن می‌کنید و با جا زدن دنده و فشار دادن پدال گاز، موتور ماشین به چرخ‌ها فرمان چرخش را داده و چرخ‌ها شروع به حرکت می‌کنند.

کنترل چرخ‌ها به دو تایر جلویی ماشین بستگی دارد و نیروی اصلی به دو لاستیک جلویی منتقل میشود. پس سلامت تایرهای جلویی اهمیت بیشتری نسبت‌به تایرهای عقبی دارد.

همان‌طور که می‌دانید لاستیک‌ خودروهای سنگین‌ وزن مانند کامیون و اتوبوس بسیار بزرگ‌تر نسبت‌به خودروهای سواری هستند و تعدادبیشتری هم چرخ دارند، زیرا بار بیشتری را نسبت‌به خودروهای سواری تحمل می‌کنند.

اجزای لاستیک و اهمیت آن

لاستیک شامل آج لاستیک، لایه‌های لاستیک، تیوپ و والو (قسمتی از لاستیک که باد به داخل تایر وارد می‌شود) می شوند.

از جمله اهمیت تایر خودرو میتوان کاهش مصرف سوخت، قدرت تحمل بار زیاد، توانایی ترمز گیری، چرخش با فرمان خودرو و توان تحمل دمای بالا در اثر اصطکاک با زمین در هنگام حرکت خودرو را دانست.

چگونه بفهمیم لاستیک ماشین کم باد است؟

در صورت مشاهده موارد زیر میتوان به این نکته پی برد که لاستیک ماشین کم باد بوده و نیاز به رسیدگی فوری دارد:

 • زمانی‌که در حین رانندگی احساس می‌کنید ماشین می‌لرزد درصورتی‌که جاده بدون دست‌انداز و کاملاً هموار است.
 • وقتی‌که فرمان ماشین را شل می‌گیرید، به‌خصوص در پیچ جاده‌ها خودرو به یک سمت کشیده می‌شود.
 • شنیده شدن صدای غیرطبیعی از لاستیک‌ها در هنگام حرکت ماشین.

موارد مراقبت از لاستیک ‌های خودرو و پیشگیری از پنچری

پنچری خودرو امر رایجی است و بدون شک بیشتر ما حتی شده برای یکبار تجربه پنچری لاستیک خودرو خود را داشته ایم، اما با رعایت نکاتی میتوان امکان پنچر شدن لاستیک خود  را بسیار کاهش داد، از جمله این نکات عبارتند از:

 • استفاده درست از نوع لاستیک، مطابق جاده موردنظر
 • تنظیم بودن فشار باد چهار چرخ خودرو
 • تعویض چهار چرخ خودرو با یکدیگر در راستای افزایش طول عمر لاستیک‌ها
 • بررسی به‌موقع آج‌های تایر
 • استفاده از روغن‌های مناسب جهت پولیش دادن به لاستیک‌ها
 • تغییر باد تایرها در فصل‌های گرم بستند
 • بررسی پیچ‌های چرخ و تنظیم فرمان
 • استفاده از یک برنده تایر برای هر چهار چرخ خودرو

پنچری تایر خودرو

پنچری تایر خودرو بنابر عوامل متعددی ممکن است اتفاق بیفتد. یکی از عوامل پنچری لاستیک‌ها جاده‌ها می‌باشند. بیشتر جاده‌های ایران دارای ناهمواری های بسیاری هستند و علاوه‌براین وجود خرده‌شیشه و سنگ‌ریزه‌های تیز، ترک‌خوردگی‌های بزرگ آسفالت به لاستیک‌ها آسیب زده و بعضاً باعث پنچری ماشین می‌شود.

استفاده بیش‌ازحد از لاستیک‌ها و تعویض نکردن به‌موقع آن‌ها باعث از بین رفتن عاج‌های لاستیک شده و سطح چرخ‌ ها صاف می‌شود که در اثر ساییده شدن با سطح جاده لاستیک پنچر میشود.

در فصل تابستان به‌علت گرمای بیش‌ازحد ممکن است بادی که داخل تایرها وجود دارد منبسط‌شده و باعث ترکیدن تایر خودرو شود.

ترمز و گاز ناگهانی هنگام رانندگی، فشار بیش‌ازحد و شوکه کننده‌ای را به تایرها وارد می‌کند که می‌تواند یکی از عوامل پنچری لاستیک‌ها باشد.

پنچرگیری در محل امداد خودرو آزمون

مراحل پنچرگیری سیار در مشهد امداد خودرو آزمون

در امداد خودرو آزمون مراحل تعویض لاستیک توسط امدادیار های آزمون به شرح زیر است:

 • لاستیک زاپاس

در ابتدای تعویض لاستیک پنچر شده با لاستیک سالم، ترمز دستی را کشیده و ماشین را در سطح هموار قرار دهید. در این مرحله امدادیار احتیاج به لاستیک زاپاس دارد. اگر زاپاس در محل خود در صندوق عقب خودرو وجود نداشت خود امدادیار یک لاستیک زاپاس مطابق با خودروی شما را برای تعویض حاضر می‌کند.

 • بازکردن پیچ‌ های تایر پنچر شده

اگر لاستیک‌های اتومبیل دارای قالپاق ‌باشد، امدادیار قالپاق را خارج کرده و پیچ‌ های لاستیک پنچر شده یا آسیب‌دیده را شل می‌کند. علت این کار قبل‌از جک زدن این است که اگر پیچ‌ها بسیار سفت و یا زنگ‌زده باشند و با شل کردن آن‌ها بعد از جک زدن ممکن است نیروی زیادی را به چرخ‌ها وارد کند و باعث در رفتن جک شود که بسیار کار خطرناکی است. امدادیار آزمون به‌وسیله‌ آچار چرخ پیچ‌ ها را شل می‌کند تا چرخ به‌راحتی پس از جک زدن از بدنه ماشین جدا شود.

 • جک زدن

پس‌از شل کردن پیچ چرخ ‌ها جک را زیر ماشین و در فاصله‌ای نزدیک به لاستیک آسیب دیده و زیر شاسی‌ها قرار می‌دهند.

جک خودرو شامل قلابی است که همراه خود میله‌ای را برای چرخاندن قلاب دارد که به‌عنوان اهرم عمل می‌کند تا جک مثل فنر و به‌صورت خیلی آهسته به سمت بالا حرکت کرده و با نیروی زیادی کف ماشین را از سطح جاده فاصله دهد تا جدا کردن تایر از ماشین راحت شود. اگر میله جک وجود نداشت می‌توان با یک پیچ‌گوشتی بخش چرخش جک را چرخانده تا جک به سمت بالا حرکت کند.

 • تعویض لاستیک و اتمام کار

بعد از اتمام جک زدن و فاصله گرفتن لاستیک از سطح زمین، امدادیار لاستیک آسیب‌دیده را با لاستیک سالم تعویض کرده، پیچ‌ها را به‌صورت شل درجای خود می‌چرخاند تا هنگام درآوردن جک، لاستیک از جای خود خارج نشود. سپس جک را در جهت عکس توسط میله چرخانده و جک را آزاد می‌کند، پیچ‌ها را سفت کرده و پنچرگیری تمام می‌شود.

خدمات پنچری در محل آزمون

از جمله خدمات پنچری در محل امداد خودرو آزمون میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ارائه خدمات پنچرگیری به‌صورت شبانه‌روزی برای مشتریان گرامی
 • ارسال سریع و به‌موقع امدادیار به محل خودرو
 • استفاده از بهترین و مرغوب‌ترین تجهیزات پنچرگیری
 • انجام سفارش به‌صورت آنتایم و دریافت کمترین هزینه از مشتریان
 • داشتن سرعت‌عمل امداد یارهای آزمون هنگام تعویض لاستیک
 • پشتیبانی مشتریان حتی در روزهای تعطیل سال
 • ارائه کارت گارانتی در صورت خرید لاستیک جدید به مشتریان توسط امدادیاران

مزایای استفاده از پنچرگیری آزمون در مشهد

از جمله مزایا استفاده از خدمات امداد خودرو مشهد همچون امداد لاستیک در مشهد میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • صرفه‌جویی در وقت و هزینه خود
 • احتیاج نداشتن به خرید تجهیزات پنچرگیری و حمل آن در ماشین
 • اطمینان کامل مشتری از نحوه پنچرگیری صحیح توسط امداد یارهای آزمون
 • دریافت کارت ضمانت لاستیک جدید توسط مشتری
 • گستردگی خدمات امداد آزمون در استان مشهد
 • پاسخ‌گویی به‌موقع مشتریان و ارسال سریع امدادیار به محل
 • دریافت کمترین هزینه (نرخ مصوب اتحادیه) از مشتری درازای بهترین خدمات امدادی

امداد سیار آزمون خدمات گسترده‌ای را در تمام مناطق مشهد ارائه می‌دهد که یکی از این خدمات پنچرگیری سیار است، از دیگر خدمات این مجموعه میتوان به خودروبر و یدک کش مشهد، کفی خودروبر مشهد، مکانیک سیار، خدمات باتری سیار، پمپ بنزین سیار و … را نیز نام برد.

هدف امداد خودرو مشهد رساندن آگاهی به رانندگان در راستای کمک‌رسانی سریع به مشتریان می‌باشد که در کمترین زمان، مشکل و نقص خودرو را برطرف کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 05136084400 و 09152239514 تماس حاصل نمایید.