gps در خودروی یدک کش

در حال‌ حاضر فناوری gps‌، به بخش بزرگی از زندگی مدرن و امروزی تبدیل شده‌ است و وجود این سیستم در خودرو های حمل‌ و نقل همچون خودرو های یدک‌ کش بسیار حائز اهمیت است. استفاده از این فناوری در خودرو های یدک‌ کش به رانندگان جهت یافتن بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد بسیار کمک کرده و علاوه‌ بر آن می‌ تواند سبب کاهش مصرف سوخت و هزینه‌ های جا به جایی شود. امروزه نیز بسیاری از مراکز امداد خودرویی معتبر، در خودرو های یدک‌ کش خود از فناوری gps‌ استفاده می‌ کنند و علاوه‌ بر مدیریت وسایل نقلیه خود، می‌ توانند به رانندگان اطلاع دهند که خودروی یدک کش در چه زمانی به مقصد خواهد رسید. در ادامه مقاله به بررسی gps در خودرو های یدک کش، اهمیت، عملکرد و مزایای آن خواهیم پرداخت.

تکنولوژی gps‌ چیست؟

سیستم ردیابی gps، مخفف عبارت Global Positioning System است و به‌ معنای یک سیستم موقعیت‌ یابی جهانی می‌ باشد. این تکنولوژی شامل شبکه‌ ای از ۲۴ ماهواره در مدار دور زمین و دستگاه‌ های روی زمین است و می‌ تواند موقعیت یک فرد و یا یک شی را بر روی زمین با دقت شگفت‌آوری تعیین کند. این فناوری در ابتدا برای استفاده نظامی در دهه ۱۹۶۰ ساخته شده و در سال ۱۹۸۳ نیز جهت استفاده عمومی در دسترس افراد قرار گرفت. در حال‌ حاضر نیز از تکنولوژی gps‌ علاوه‌ بر مانور های نظامی، برای موارد دیگری همچون سیستم‌ های حمل‌ و نقل، گوشی‌ ها، تلفن و غیره نیز استفاده می‌ شود که از جمله مهم‌ ترین کاربرد آن می‌ توان به استفاده از سیستم ردیابی برای خودرو های یدک‌ کش اشاره نمود.

عملکرد gps‌ در خودرو های یدک‌ کش

عملکرد gps‌ در خودرو های یدک‌ کش به این صورت است که اطلاعات لازم از ماهواره‌ هایی که به‌ دور زمین در حال چرخش هستند، به‌ طور مداوم توسط ایستگاه‌ های کنترل اصلی gps‌ و سایر ایستگاه‌ های ردیابی، دریافت می شود. با دریافت این سیگنال ها از روی زمین و نظارت بر آن، داده‌ های هر یک به طور منحصر به‌ فرد بررسی شده و پس‌ از تفسیر داده‌ ها، نقشه‌برداری از مکان مورد نظر توسط دستگاه ردیاب به‌ صورت فضایی سه‌ بعدی برای افراد ایجاد می‌ شود و با استفاده از آن می‌ توانند اطلاعات دقیقی را از مکان مورد نظر دریافت نمایند.

یدک کش مشهد

مزایای جی ‌پی‌اس در مسیر یدک‌ کش

از جمله مهم‌ ترین مزایای استفاده از ردیاب و تکنولوژی جی پی اس در خودرو های یدک کش برای امدادرسانی آن‌ ها به خودرو های در راه‌ مانده، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

کنترل هزینه‌ های حمل‌ و نقل

یکی از مهم‌ ترین مزایای استفاده از فناوری gps‌ در خودرو های یدک‌ کش، کنترل هزینه و کاهش آن در حمل‌ و نقل است. زیرا با وجود gps‌، رانندگان می‌ توانند در زمان و همچنین سوخت مصرفی یدک‌کش‌ ها صرفه‌ جویی کرده و از این‌ رو سبب کاهش هزینه‌ های جا به‌ جایی شوند.

ردیابی خودرو در صورت سرقت

رانندگان خودرو های یدک‌ کش با نصب فناوری gps‌ در وسیله نقلیه خود، می‌ توانند در صورت دزدیده شدن و سرقت ماشین، آن را به‌ راحتی توسط تلفن همراه ردیابی کرده و اقدامات لازم را از راه قانونی انجام دهند.

یافتن بهترین و کوتاه‌ ترین مسیر

سیستم‌ های gps‌، فناوری‌ های بسیار هوشمند و مدرن هستند و به‌ صورت مداوم نیز بروزرسانی و آپدیت می‌ شوند. از این رو این تکنولوژی می‌ تواند به رانندگان برای رسیدن به مقصد مورد نظر، بهترین مسیر را در تمامی شرایط آب‌ و هوایی به آن ها نشان داده و سبب صرفه‌ جویی در زمان شود.

آگاهی از ترافیک و شرایط جاده‌ ای

سیستم جی پی اس در خودرو های یدک‌ کش، رانندگان را از وجود تصادف، دست‌انداز، چراغ قرمز، مشکلات ترافیکی و غیره آگاه نموده و شرایط لازم را برای تصمیم‌ گیری راننده جهت زودتر به مقصد رسیدن فراهم می‌ کند.

افزایش کیفیت خدمات امدادی

یکی دیگر از مزایای تکنولوژی gps در خودرو های یدک کش، افزایش بهبود کیفیت خدمات و جلب رضایت مشتریان است. زیرا این فناوری به رانندگان یدک‌ کش این امکان را می‌ دهد تا به رانندگان خودرو های در راه‌ مانده زمان رسیدن به مقصد را اطلاع داده و با آن‌ ها در ارتباط باشند.

اهمیت تکنولوژی gps‌ در خودرو های یدک‌ کش

وجود فناوری جی پی اس در خودرو های یدک کش برای بهبود کیفیت خدمات امدادی بسیار حائز اهمیت است. با وجود این فناوری در خودرو های یدک‌ کش، رانندگان می‌ توانند از سرعت مجاز رانندگی در جاده‌ ها و خیابان‌ های مختلف آگاه شده و همچنین با اطلاع از قوانین جاده‌ ای و ترافیکی، از بروز بسیاری از حوادث و اتفاقات ناگوار نیز جلوگیری نمایند. تکنولوژی gps‌ در خودرو های یدک کش علاوه‌ بر بهبود کیفیت خدمات، در موارد دیگری نیز همچون محافظت از خودرو در برابر سرقت در حالت آنلاین و آفلاین بسیار مؤثر است و سبب افزایش امنیت خودرو می‌ شود.

در پایان

امداد خودرو آزمون در مشهد، به‌ عنوان یک شرکت‌ معتبر و شناخته‌ شده در زمینه انجام خدمات امداد جاده ای مشغول به فعالیت بوده و دارای سال‌ ها تجربه حرفه‌ ای در این زمینه است. تمامی خودرو های حمل‌ونقل همچون یدک‌کش‌ های این مجموعه، دارای gps‌ و فناوری ردیاب هستند و در بالاترین کیفیت، خدمات امدادی خود را به مشتریان ارائه می‌ دهد. رانندگان عزیز می‌ توانید برای استفاده از بهترین خدمات امدادی در مشهد، با امداد خودرو آزمون تماس گرفته و درخواست خود را برای اعزام یدک کش ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *