بهترین روش حمل خودرو

امروزه نیاز به خودرو و اتومبیل شخصی بیش از پیش در تمام دنیا احساس می شود. همگام با این پیشرفت صنایع حمل و نقل و تولید خودرو های مدرن، ماشین آلات و تجهیزات حوزه های امدادی و شرکت های امداد خودرو نیز ازین قاعده مستثنی نبوده و سعی در تهیه ماشین آلات مدرن امدادی از جمله خودروبر ها و یدک کش ها و انواع کفی خودرو بر، خودروبر های تکی و تعداد جهت ارائه بهترین روش حمل خودرو نموده اند.

امداد خودرو آزمون از جمله معتبر ترین  شرکت های امداد جاده ای در مشهد بوده که با در دست داشتن انواع ماشین های حمل خورو و خودروبر و انواع یدک کش تمام خدمات حمل و نقل و تعمیر در محل را با کادر مجرب خود و به قیمت اتحادیه به همشهریان عزیز مشهدی در تمام مناطق ۱۷ گانه شهر مشهد در سریعترین زمان و با بالاترین کیفیت ارائه خواهد داد.

 اگر با خودروی شخصی به‌ صورت روزانه رفت‌ و آمد دارید و یا حتی عازم سفر هستید امیدواریم هیچ‌ وقت مشکل خرابی خودرو برایتان اتفاق نیفتد، اما اگر مشکل به وجود آمد چه باید کرد؟ از روش‌های حمل خودرو در مشهد چیزی می‌دانید؟ بهترین روش حمل خودرو در مشهد کدام است؟

در این مطلب برآنیم انواع روش‌ های حمل‌ خودرو در مشهد که توسط امداد خودرو آزمون ارائه می‌شود را بررسی و بهترین روش را با توجه به خودرو شما و خدماتی که نیاز دارد تعیین کنیم.

انوع روش حمل خودرو

با توجه به نوع خودرو و شدت آسیب، روش‌ های مختلفی برای حمل آن وجود دارد. به‌طور کلی روش های حمل خودرو را می‌توان به سه دسته کلی یدک‌ کش‌ها، خودروبرها و خودروبرهای دارای جرثقیل تقسیم کرد.

حمل خودرو با یدک کش

از این روش برای حمل خودروهای سبک و سنگین استفاده می‌شود. معمولاً برای خودروهای سبک از نیسان و مزدا و برای خودروی سنگین کامیون یا کامیونت، خاور و… استفاده می‌شود. در این روش خودرو یدک‌ کش نسبت‌ به خودرویی که دچار مشکل شده است اعزام می‌شود. یدک‌ کش به‌ مراتب از نظر قدرت‌ و وزن باید از خودرو که دچار مشکل شده است قوی تر باشد. در قسمت بار این یدک‌ کش ها جرثقیل و  یا چرخ گیر وجود دارد که خودرو را نسبت‌ به مشکلات از دوچرخ جلو یا عقب بلند میکند. باید توجه داشت که از این روش برای خودروهایی که از قسمت چرخ یا سیستم انتقال قدرت دچار مشکل شده اند نمیتوان استفاده ‌کرد. خودروبر و یدک کش مشهد امداد خودرو آزمون را میتوان برترین ارائه دهنده خدمات امدادی در مشهد دانست.

مزایای یدک کش ها

 • در دسترس‌ ترین نوع یدک‌ کش همین نوع می‌باشد.
 • هزینه این روش نسبت به روش های دیگر کمتر است.
 • خودرو سریعتر به تعمیرگاه انتقال پیدا میکند.

معایب یدک کش ها

 • این نوع حمل فقط برای خودرو های سبک و نیمه‌ سنگین استفاده می‌شود.
 • اگر چرخ‌ها و یا سیستم انتقال قدرت خودرو دچار مشکل شود با این روش قابل‌ حمل نیست.
 • در هنگام حمل اگر اصول یدک‌ کشی رعایت نشود و یا اپراتور یدک‌ کش مهارت کافی نداشته باشد امکان وارد شدن خسارت به قسمت جلوبندی و سیستم تعلیق خودرو وجود دارد .

توصیه می شود مقاله نکات حمل خودرو با یدک کش را مطالعه نمایید.

حمل خودرو با کفی خودروبر

کفی‌ خودروبر یکی دیگر از روش‌های حمل خودرو است. بستگی به‌اندازه خودرو و یا تعداد خودروهایی که قرار است حمل شود، از کامیون تا تریلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این خودروها دارای کفی متحرک و به‌ صورت شیب‌دار می‌باشد که به کامیون متصل است. در این روش بر خلاف یدک‌ کش خودرو بر روی کفی قرار می‌گیرد و کشیده نمی‌شود. از این روش می‌توان برای تحویل خودروهای صفر کیلومتر از شرکت به نمایندگی، حمل خودرو به تعویض پلاک، حمل خودروهای قدیمی فاقد پلاک، حمل خودروهای تصادفی و خراب به نمایندگی و تعمیرگاه و … استفاده کرد.

مزایای کفی خودروبر

 • امن ترین روش حمل خودرو می‌باشد و قطعاً می‌توان تضمین کرد خودرو بدون کوچک‌ترین آسیب منتقل می‌شود.
 • تمام وسایل نقلیه اعم از سبک نیمه‌، سنگین و سنگین توسط این روش قابل جا به‌ جایی است و محدودیتی در نوع خودرو مورد حمله ندارد.
 • تعداد خودرو در حمل محدودیت ندارد و نسبت‌ به اندازه ماشین خودرو بر می‌تواند یک یا چند خودرو را هم‌ زمان منتقل کند.

معایب کفی خودروبر

 • این روش نسبت‌ به بقیه روش‌ها گران‌تر می‌باشد.
 • نیاز به تخصص و مهارت کافی دارد‌.

کفی خودرو بر جرثقیل دار

در ابتدا امیدواریم هیچوقت به این روش نیاز نداشته باشید. از این روش برای حمل خودروهای تصادفی که قابل حرکت نیستند و یا در جایی عمیق (دره، پرتگاه و…)  افتاده باشد استفاده می‌شود. در هنگام تصادف براساس میزان آسیب، می‌شود روش‌های دیگری استفاده کرد اما چنانچه چرخ ها دچار مشکل شده و خودرو نتواند حرکت کند نیاز به این روش می‌باشد. در این روش یک جرثقیل هیدرولیکی بر روی کامیونت یا خاور و … قرار دارد، خودروبر خودرو را به وسیله جرثقیل بلند کرده و روی کفی خود قرار می‌دهد تا به پارکینگ یا تعمیرگاه منتقل شود.

معایب خودروبر جرثقیل دار

نسبت‌ به نوع فعالیت این نوع خودروبر که در انجام‌ وظیفه خود منحصر به‌ فرد است و جایگزین دیگری ندارد معایب خاصی وجود ندارد. فقط باید اشاره کرد که اپراتور جرثقیل باید به فنون درست بستن خودرو و کار با جک هیدرولیک آشنا باشد و مهارت کافی برای انجام این کار را دارا باشد.

انتخاب بهترین روش حمل خودرو

برای انتخاب روش حمل خودرو به چند پارامتر باید توجه کنید و در آخر نسبت به توضیحاتی که ارائه شد مناسب ترین روش را انتخاب کنید. اولین پارامتر و مهم‌ ترین آن بررسی مشکل خودرو می‌باشد. ابتدا باید مشخص شود خودرو قابلیت حرکت دارد یا خیر؟ با حرکت دادن خودرو مشکل حادتر می‌شود یا خیر؟ پارامتر بعدی توجه شما به ایمنی، امنیت و آسیب نرسیدن به خودرویتان است.

تمامی روش‌ها از لحاظ آسیب در یک سطح نیستند و همان‌ طور که گقته شد با یکدیگر متفاوت هستند. پارامتر بعدی بودجه شما برای حمل است. هزینه جابجایی خودرو نسبت‌ به مسافت طی‌شده، نوع خودرو و … متفاوت می‌باشد. در انتخاب روش به این گزینه هم باید توجه کنید.

نکته: تمامی روش‌ هایی نامبرده زمانی مطمئن است که از یک امداد خودروی مجاز و مطمئن استفاده کنید. در غیر این صورت حتی ایمن‌ ترین روش هم دارای خطر می‌باشد. کوچک ترین بی‌دقتی و عدم آموزش ممکن است خسارت‌ های زیادی روی دست شما بگذارد. پس قبل‌ از انتخاب روش حمل، ابتدا امداد خودرو مطمئن را انتخاب کرده و سپس به انتخاب بهترین روش حمل بپردازید.

همان‌طور که گفته شد انتخاب بهترین روش حمل نسبت‌ به نیاز شما متفاوت می‌باشد. ممکن است به دلیل هزینه زیاد، بهترین روش انتخابی شما یدک‌ کش باشد و یا فارغ از هزینه، آسیب نرسیدن به خودرو در الویت شما باشد و از خودرو برها استفاده کنید. چیزی که مهم است انتخاب امداد خودروی قابل‌اعتماد می‌ باشد.

امداد خودرو آزمون با داشتن بروزترین و پیشرفته‌ ترین ماشین‌آلات و پرسنل متخصص و آموزش‌ دیده می‌تواند خیال شما را از انتخاب امداد خودرو مشهد راحت کند. این مجموعه دارای مجوز از کلیه ادارات مربوطه می‌باشد و تمامی استانداردهای حمل خودرو در آن رعایت می‌شود. جهت مشاوره می‌توانید به‌صورت شبانه‌ روزی با کارشناسان ما تماس گرفته تا به شما در انتخاب بهترین روش حمل خودرو خود کمک کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *