تعمیر تخصصی EF7

موتور قلب هر خودرویی می‌باشد. در صورت بروز مشکل در این قسمت موجب از کار افتادن کامل خودرو می‌شود. نگهداری صحیح و سرویس دوره‌ای این قسمت اهمیت ویژه‌ای دارد تا از بروز مشکل دیگر جلوگیری شود.

خودروسازهای داخلی از انواع مختلف موتور برای تولیدات خود استفاده می‌کنند. یکی از جدیدترین موتورها موتور EF7 یا موتور ملی می‌ باشد. این موتور در دو نوع بنزینی و بنزینی-گاز (دوگانه سوز) در بازار ایران موجود است. ابتدا از این نوع موتور در خودروی سمند ال ‌ایکس و سپس در خودروهای دنا مورد استفاده قرار گرفت.

تعمیرات تخصصی موتور EF7 بدلیل به ‌روز بودن تکنولوژی تولید آن نیاز به دانش فنی دارد و حتماً دوره‌ های آموزشی تعمیرات این نوع موتورها را باید جهت تعمیر گذرانده شود. در ابتدای ورود این نوع موتورها به بازار مشکل اصلی، عدم شناخت کافی تعمیرکاران از این موتور بود. عدم تشخیص صحیح باعث بروز مشکلات حادتر می‌شد که این‌گونه القا می کرد که این موتور کارایی لازم را ندارد. اما با گذشت زمان و ورود تعمیرکاران متخصص و دوره‌ دیده این موتور قدرت خود را نشان داد و اثبات کرد که جزو ده موتور برتر خودروی دنیا می‌باشد. در ادامه به بررسی دو خودروی سمند و دنا که از این موتور استفاده می‌کنند متوجه می‌شویم که در صورت بروز عیب در این نوع خودروها، نیاز به مراجعه به تعمیرگاه متخصص این نوع خودروها می‌باشد.

تعمیرگاه تخصصی EF7 در مشهد

موتور خودروهای دنا و سمند ملی از نوع EF7 می‌باشد. حتی اگر درب موتور خودروی خود را باز کنید با یک دید کلی متوجه تفاوت این نوع موتور با هم ‌نوع های خود می‌شوید. البته اساس کار موتور خودروهای درون‌ سوز یکسان است. اما تفاوت اصلی دخیل کردن تکنولوژی روز در طراحی این موتور است. هر گونه عیب در این قسمت باید در سریع ‌ترین زمان ممکن برطرف شود. شرط اصلی برطرف کردن هر مشکل ابتدا تشخیص صحیح آن مشکل است. تعمیرکاران سنتی با توجه به تجربه و آزمون ‌و خطا به ‌دنبال تشخیص عیب خودروها هستند، اما این روش در این نوع موتور جواب‌گو نیست زیرا هر آزمون ‌و خطا امکان بروز مشکل حادتر وجود دارد. تشخیص عیب موتور EF7 یک امر تجربی نیست و کاملاً تخصصی است. تعمیرکار برای تشخیص مشکل حتماً باید دوره تعمیرات این موتور را گذرانده باشند.

تعمیر تخصصی موتور EF7 در مشهد

در امداد خودرو آزمون با بکارگیری نیروهای متخصص و آموزش‌دیده به‌صورت تخصصی تعمیرات موتور EF7 انجام می‌شود که از جمله از این خدمات عبارتند از:

تعمیر اساسی موتورهای خودروهای سمند و دنا، تعمیر توربو شارژ موتور EF7،  تعویض تسمه تایم سمند و دنا، رفع روغن ریزی، تعمیر سرسیلندر و میل‌لنگ و سوپاپ‌ها، تعمیر روغن ‌سوزی و بد کارکردن موتور و کلیه خدمات تخصصی مربوط به خودروهای سمند و دنا که موتور آنها EF7 می باشد.

جعبه‌ دنده (گیربکس) خودروهای سمند و دنا

گیربکس ‌های استفاده‌ شده در این خودروها جزو بهترین گیربکس‌ها می ‌باشند اما با استفاده نادرست و بلند مدت ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل لرزش موتور هنگام شروع حرکت، بد جا رفتن دنده‌ها، صدای زوزه بلبرینگ کلاج، سفتی کلاچ و … شود. تعمیرات گیربکس این نوع خودرو از دیگر خدمات امداد خودرو آزمون مشهد می‌باشد. تعمیرات گیربکس در این مرکز به‌ صورت حرفه‌ای و با ضمانت انجام می‌گیرد.

به دلیل حساس بودن موتور و گیربکس این خودروها در صورت مشاهده کوچک ‌ترین تغییر در عملکرد و یا شنیدن صدای غیرعادی در اسرع وقت به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. به‌ جرات می‌توان گفت بزرگ ‌ترین دشمن این نوع موتور عدم نگهداری صحیح و بی‌توجهی می‌ پاشد. کوچک‌ ترین سهل ‌انگاری در سرویس و نگهداری این خودروها باعث بروز مشکلات متعدد می‌شود و از آنجا که تعمیرکاران این خودروها متخصص هستند تعمیرات آن‌ ها هزینه زیادی دارد. در ابتدا ترکیب و نگهداری صحیح می‌ باشد اما در صورت بروز مشکل به هیچ عنوان خودرو را در تعمیرگاه‌های غیر مجاز و غیر متخصص تعمیر نکنید. با انجام این کار هم وقت و هم هزینه‌ای که کرده‌اید را دور ریخته‌اید و خودرو شما علاوه ‌بر عیب اولیه دچار عیب ثانویه هم خواهد شد.

تنظیم موتور EF7

همان‌طور که گفته شد به دلیل تکنولوژی به ‌روز خودروهای دنا و سمند با موتور EF7 برای تنظیم موتور آن‌ها باید دستگاه ویژه از جمله دستگاه دیاگ مخصوص و برنامه اختصاصی این موتور استفاده کرد. با انجام تنظیم موتور می‌توان مصرف سوخت و دمای آب را کاهش دهید و یا با انجام ریمپ قدرت موتور را افزایش دهید. انجام تنظیم موتور سمند و دنا با موتور EF7 باید با سخت‌ افزار ویژه در تعمیرگاه تخصصی انجام می‌شود و نیازمند دانش و اطلاعات کافی می‌باشد. یکی از مشکلات رایج خودرو های EF7 چراغ چک خودرو می‌باشد. هنگامی‌که این چراغ روشن شود یعنی خودرو نیاز به بررسی بیشتر دارد. انجام بررسی توسط دستگاه دیاگ مخصوص که با ای سی یو (ECU) این موتور سازگار است باید انجام شود تا به‌طور دقیق عیب مشخص شود. در غیر این صورت ممکن است خطا اشتباه نشان داده شود و مشکل برطرف نگردد.

 مشکلات رایج موتور EF7

از جمله مشکلات رایج این نوع موتور میتوان به روشن ‌شدن چراغ چک، کم شدن شتاب خودرو، بالا رفتن مصرف سوخت، بد روشن‌ شدن موتور، خارج شدن دود سیاه از اگزوز اشاره کرد. در صورت مشاهده‌ی این‌گونه مشکلات به تعمیرگاه مجاز و تخصصی موتورهای EF7 مراجعه کنید تا با دستگاه دیاگ اختصاصی این نوع موتور مشکل مشخص و برطرف شود.

تعمیرات جلوبندی و سیستم تعلیق خودروهای EF7

طراحی این خودرو به‌ صورت مشترک توسط شرکت ایران‌ خودرو و سازمان تحقیقات موتور خودروی آلمان انجام‌گرفته است. خودروهای سمند و دنا EF7 جزء خودروهای با سیستم تعلیق خوب و اتاق ‌های بی ‌صدا می‌باشند اما ممکن است در صورت استهلاک نیاز به تعمیر و تعویض قطعات باشد.

مشکلات رایج سیستم تعلیق خودروهای سمند و دنا با موتور  EF7

شنیدن صدای اضافی از چرخ‌ها، کشیده شدن فرمان به یک سمت، سفت شدن فرمان، لرزش ماشین در سرعت‌های بالا، بروز لاستیک سابی و…. تمام این مشکلات در تعمیرگاه تخصصی EF7 امداد خودرو آزمون به ‌صورت تخصصی و با بهترین قطعات برطرف می‌گردد.

تعمیر سیستم برق ‌کشی خودروهای EF7

پیچیده‌ ترین مشکلات خودروهای EF7 مشکلات برقی می‌باشد. این نوع خودروها به دلیل استفاده از سیستم مالتی پلکس حجم سیم‌کشی پایین‌تری نسبت ‌به خودروهای دیگر دارند و هر قسمت به ‌صورت جداگانه فعالیت می‌کند و در آخر به واحد مرکزی الکترونیک به ‌هم می‌پیوندند. تمام اطلاعات برقی خودرو در واحد مرکزی الکترونیک به ‌صورت کد به هر قسمت ارسال می‌شود و آن قسمت پس ‌از دریافت کد شروع به فعالیت می‌کند. در صورت بروز عیب در هر قسمت برقی خودرو با استفاده از دانش و تخصص می‌توان آن را برطرف نمایید. نکته جالب اینجاست که اگر تخصص لازم را داشته باشید، برطرف کردن مشکلات برق این خودروها ساده‌تر از خودروهای دیگر می‌باشد. دلیل دیگری که نیاز متخصص برای تعمیر خودروهای EF7 داریم این است که در این خودروها از انواع و اقسام سنسورهای حساس و دقیق استفاده ‌شده و برای برطرف کردن عیب آن‌ها باید دانش آن را داشته باشید.

مشکل رایج  برقی خودروهای EF7

 روشن نشدن خودرو، درست کار نکردن کولر و بخاری، روشن ‌نشدن چراغ‌ ها، خاموش شدن موتور در حین حرکت ازجمله مشکلات رایج  برقی خودروهای EF7 هستند.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد خودروهای دارای موتور EF7 دارای حساسیت و ویژه می ‌باشد. سعی کنید هر سه ماه سرویس‌های دوره‌ای آن را در مرکز تعمیر گاه تخصصی EF7 انجام دهید تا دچار مشکل نشوید در صورت بروز مشکل می‌توانید با امداد خودرو مشهد آزمون تماس گرفته تا از خدمات تخصصی EF7 این مجموعه بهره گیرید.

شرکت امدادی امداد خودرو آزمون در مشهد با بیش از یک دهه سابقه در تعمیرات تخصصی موتورهای EF7 و ارائه انواع خدمات ef7 مشهد با بکارگیری افراد متخصص و مجرب و کادر حرفه ای در سریع ترین زمان و بهترین نرخ طبق نظر اتحادیه مشکلات خودروی شما را برطرف میکند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *