تعمیر گیربکس ام وی ام

تعمیر گیربکس ام وی ام، از جمله دیگر خدمات شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد می‌ باشد. شرکت ام وی ام در سال ۱۳۸۱ فعالیت خود را به‌ طور رسمی در منطقه ارگ جدید در شهر بم آغاز نموده و یک شرکت مونتاژ خودروی ایرانی می‌ باشد. هم‌ اکنون نیز مالکیت این شرکت در دست کرمان موتور و چری چین قرار داشته و از جمله خودرو های تولید شده در این شرکت می‌ توان به خودرو های ایکس ۳۳، ابکس ۲۲، ۱۱۰ و ۳۱۵ ام وی ام اشاره نمود. گیربکس های موجود در خودرو های ام وی ام نیز همانند خودرو های چری، دارای حساسیت بیشتری در تعمیر و سرویس هستند و از این‌ رو نیازمند تکنسین‌ های متخصص جهت بررسی و تعمیر می‌ باشند. 

تعمیر تخصصی گیربکس ام وی ام 

گیربکس‌ های به‌ کار رفته در خودرو های ام وی ام به‌ صورت اتوماتیک هستند و بنابراین تعمیر آن‌ ها بسیار متفاوت‌ تر از گیربکس‌ های دنده‌ ای می‌ باشد. به طور کلی وظیفه گیربکس در خودرو های ام وی ام، تنظیم و کنترل گشتاور تولیدی توسط موتور خودرو و انتقال آن به چرخ‌ ها جهت شروع به حرکت می‌ باشد. گیربکس‌ ها دارای ۲ نوع دستی و اتومات هستند که گیربکس های موجود در خودرو های ام وی ام در نوع اتومات قرار داشته و کنترل سرعت خودرو در شرایط متفاوت رانندگی را برای راننده فراهم می‌ آورند. 

تیم بسیار حرفه‌ ای و متخصص شرکت آزمون در مشهد، تمامی خدمات تعمیر گیربکس‌ اتومات خودرو های ام وی ام را با مهارت و تجارب خود و همچنین با بهره‌ مندی از تجهیزات و ابزارآلات بسیار پیشرفته، به مشتریان خود ارائه می‌ دهند و دارای تسلط کامل و کافی بر تمامی قطعات و عیب‌ های موجود در گیربکس و سایر قطعات خودرو می‌ باشند. 

علایم خرابی گیربکس ام وی ام 

گیربکس ام وی ام نیز همانند سایر تجهیزات و قطعات موجود در خودرو ام وی ام، در هنگام خرابی دارای برخی علائمی است که نشان‌ دهنده وجود مشکل و ایراد در این قطعه بوده و در صورت مشاهده هر یک از این علایم، بهتر است جهت عیب‌ یابی و تعمیر آن به‌ سرعت اقدام نمایید. 

از جمله علایم خرابی در گیربکس ام وی ام نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاهش سطح روغن در خودرو های ام وی ام
 • ایراد در سر پلوس سمت گیربکس به‌ ویژه سر پلوس های ۲۸ خار
 • کاهش عملکرد و کارایی روغن 
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس اتوماتیک خودرو ام وی ام 
 • انتشار بوی سوختگی و آلودگی محیطی از گیربکس 
 • گاز هرز خوردن خودرو 
 • لرزش غیر عادی گیربکس در حین رانندگی و یا هنگام استارت خودرو 
 • انتشار صدای غیر عادی از گیربکس 
 • ضربه و تقه زدن گیربکس ام وی ام 
 • شنیده شدن صدای زوزه از گیربکس 
 • مشکل در هنگام تعویض دنده در خودرو های ام وی ام دارای گیربکس دنده‌ای همانند ام وی ام ۵۳۰

نکات مهم در نگهداری گیربکس ام وی ام 

رسیدگی به گیربکس و بررسی مداوم آن، می‌ تواند از وقوع مشکلات جدی‌ تر جلوگیری نموده و از این‌ رو سبب کاهش هزینه‌ های تعمیراتی شود. جهت نگهداری از گیربکس خودرو ام وی ام خود، به‌ طور مداوم روغن گیربکس آن را بررسی نموده و در زمان‌ های تعیین‌ شده آن‌ را تعویض نمایید. زیرا روغن گیربکس یکی از مهم‌ ترین بخش های موجود در گیربکس‌ های اتومات بوده و بنابراین در عملکرد صحیح آن‌ ها بسیار تأثیرگذار است. همچنین موتور های گیربکس اتوماتیک در خودرو های ام وی ام، دارای مدار های الکتریکی و همچنین سنسور های بسیار ظریف و حساس هستند و بهتر است از وسایل برقی اضافه در داخل خودرو استفاده نکرده و از موتور شویی خودرو های ام وی ام نیز خودداری نمایید.  

تعمیر گیربکس اتوماتخدمات تعمیر گیربکس ام وی ام 

از جمله خدمات ارائه‌ شده توسط شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد در تعمیر گیربکس خودرو های ام وی ام می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • تست قطعات معیوب شده 
 • بررسی کامل گیربکس ام وی ام و عیب‌ یابی تخصصی آن 
 • تعمیر گیربکس ام وی ام و تعمیر قطعات آن 
 • استفاده از قطعات اورجینال و اصل متناسب با نوع خودرو ام وی ام 
 • تعمیر کاملاً تخصصی و حرفه‌ ای گیربکس ام وی ام 

هزینه تعمیر گیربکس ام وی ام 

خودرو های ام وی ام نیز همانند خودرو های چری، جزء خودرو های چینی قرار داشته و استفاده از قطعات و تجهیزات یدکی آن‌ ها با محدودیت در داخل کشور مواجه است. بنابراین هزینه تعمیر و یا تعویض قطعات موجود در ام وی ام همانند گیربکس اتومات آن نیز از هزینه بالاتری نسبت‌ به خودرو های داخلی برخوردار بوده و از دیگر عوامل تأثیر گذار در برآورد هزینه نهایی تعمیر گیربکس ام وی ام نیز می‌ توان به میزان آسیب‌ دیدگی گیربکس، نوع گیربکس اتوماتیک یا دستی، استفاده از قطعات اورجینال، تخصص تیم تعمیراتی و غیره اشاره نمود. 

به این نکته نیز توجه نمایید که تمامی عیب یابی ها و چگونگی تعویض قطعات گیربکس ام وی ام و استفاده از قطعات اورجینال در شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، در حضور مشتری انجام‌ شده و علاوه‌ بر عدم دریافت هزینه اضافی، فاکتور خدمات نیز به مشتریان ارائه می‌ شود. 


اینجا بخوانید: تعمیر تخصصی ام وی ام

در پایان

شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، تمامی خدمات امداد خودرویی از جمله سوخت‌ رسانی سیار، جا به‌ جایی انواع خودرو با استفاده از خودرو های خودروبر و یدک‌ کش در مشهد، پنچر گیری سیار، خدمات باتری به باتری، تعمیر انواع خودرو و غیره را به مشتریان خود ارائه داده و دارای تیم تعمیراتی بسیار حرفه‌ ای و متخصص در مجموعه خود می‌ باشد. تعمیرکاران این مجموعه نیز در پایان کار خود، فاکتور خدمات را به رانندگان ارائه داده و در صورت تعویض قطعه و استفاده از قطعات اورجینال، ضمانت‌ نامه و گارانتی محصول را نیز به آن‌ ها ارائه خواهند داد. شما می‌ توانید جهت تعمیر گیربکس خودرو ام وی ام و یا بهره‌ مندی از سایر خدمات این مجموعه، با امداد خودرو آزمون در مشهد تماس حاصل کرده و از خدمات آن بهره‌ مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *