تعمیر گیربکس لیفان 

تعمیر گیربکس لیفان، یکی دیگر از خدمات ارائه‌ شده توسط مجموعه امداد خودرو آزمون در مشهد می‌ باشد. این مجموعه تمامی خدمات تعمیر گیربکس لیفان را توسط تیم بسیار حرفه‌ ای و با تجربه خود به‌ طور تخصصی به مشتریان ارائه داده و از به روز ترین و جدید ترین تجهیزات و ابزارآلات در این حرفه استفاده می‌ نماید. 

شرکت خودرو سازی لیفان متعلق به کشور چین بوده و از جمله خودرو های لیفان موجود در داخل کشور نیز می‌ توان به لیفان ۵۲۰، لیفان ۶۲۰، لیفان ۸۲۰، لیفان X۵۰ و لیفان X۶۰ اشاره نمود. گیربکس های موجود در خودرو های لیفان نیز به طور معمول به‌ صورت اتوماتیک هستند و تعمیر گیربکس لیفان نیز دارای تفاوت‌ های بسیار زیادی با گیربکس‌ های دنده‌ای می‌ باشد. 

تعمیر گیربکس لیفان در مشهد 

همان‌ طور که گفته شد اکثر گیربکس های موجود در خودرو های چینی لیفان از نوع اتوماتیک هستند و نسبت‌ به گیربکس‌ های دنده‌ای، از ساختار بسیار پیچیده‌ تری تشکیل شده‌اند. به‌ طور کلی گیربکس یا جعبه دنده، قطعه‌ای در بخش جلویی خودرو می‌ باشد که از چرخ‌ دنده‌ های متفاوتی تشکیل شده و وظیفه اصلی آن انتقال نیروی موتور به چرخ‌ ها می‌ باشد. وجود هر گونه ایراد و مشکل در این قطعه می‌ تواند سبب اختلال در انتقال نیروی موتور به چرخ‌ ها شده و از این‌ رو نیاز به تعمیر تخصصی خواهد داشت. 

شما می‌ توانید جهت تعمیر گیربکس دنده ای یا اتوماتیک لیفان خود در مشهد، از خدمات تخصصی امداد خودرو آزمون بهره برده و تمامی مشکلات و ایرادات موجود در گیربکس را از بین ببرید. 

ایرادات گیربکس اتوماتیک لیفان

گیربکس‌ های به‌ کار رفته در خودرو های لیفان به ۲ دسته دنده‌ای و اتوماتیک تقسیم‌ بدی می‌ شوند. گیربکس‌ های دنده‌ای شامل ۵ یا ۶ دنده بوده و گیربکس‌ های اتوماتیک دارای ۴ یا ۶ دنده می‌ باشند. در گیربکس‌ های دستی لیفان، سرعت خودرو توسط دنده و به‌ صورت دستی کنترل‌ شده اما در گیربکس‌ های اتوماتیک لیفان، سرعت خودرو به‌ صورت و اتومات و خودکار تنظیم می‌ شود. گیربکس های اتوماتیک لیفان از اجزایی چون دنده‌ های گیربکس، صفحه فشار، پمپ روغن، سیستم الکترونیک، بلبرینگ ها، سیستم هیدرولیکی، تورک کانورتور و شافت های گیربکس تشکیل شده و از جمله ایرادات آن می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

  • حرکت نکردن خودرو به دلیل وجود مشکل در قسمت‌ های سیستم الکترونیکی، مکانیکی و هیدرولیکی گیربکس 
  • ایجاد لغزش و لرزش در هنگام رانندگی به دلیل وجود ایراد در دنده، بلبرینگ و شفت گیربکس اتوماتیک 
  • نشت روغن از گیربکس اتوماتیک به دلیل وجود مشکل در بلبرینگ ها، پکینگ ها و ایراد در لوله‌ های روغن 
  • انتشار صدای عجیب از گیربکس در حین رانندگی به دلیل وجود مشکل در دنده، شافت و بلبرینگ‌ های گیربکس 
  • مشکل در تغییر دنده به دلیل وجود ایراد در سیستم‌ های الکترونیکی، هیدرولیکی و مکانیکی گیربکس 

تعویض روغن گیربکس 

گیربکس لیفان نیز همانند سایر گیربکس‌ های موجود در انواع خودرو، پس‌ از مدتی نیاز به تعویض روغن داشته و شما می‌ توانید با استفاده از روغن‌ های مرغوب و با کیفیت، سبب افزایش طول عمر خودرو لیفان خود شوید. در واقع می‌ توان گفت که استفاده از روغن گیربکس‌ های با کیفیت و در برند های بسیار شناخته‌ شده، می‌ تواند اصطکاک موجود در صفحه کلاج را تنظیم نموده و سبب خنک کردن اتومبیل در حین فعالیت شود. خودرو های لیفان در حدود هر ۶۰ هزار کیلومتر نیاز به تعویض روغن گیربکس داشته و پس‌ از گذشت ۳ سال از تعویض روغن گیربکس قبلی نیز بهتر است از روغن گیربکس جدید استفاده نمایید. 

تعویض روغن در مشهد 

یکی دیگر از خدمات ارائه‌ شده توسط شرکت آزمون، تعویض روغن گیربکس لیفان در مشهد می‌ باشد. تکنسین‌ های شرکت آزمون در مشهد، با رعایت تمامی اصول و استاندارد های لازم، تعویض روغن گیربکس لیفان در محل را انجام داده و در آخر کار نیز گارانتی و فاکتور خدمات را به رانندگان تحویل خواهند داد. 

هزینه تعمیر گیربکس لیفان 

هزینه تعمیر گیربکس لیفان بر اساس عوامل و فاکتور های گوناگون متفاوت است و از جمله این عوامل می‌ توان به تعداد قطعات آسیب‌ دیده گیربکس، میزان خرابی، هزینه‌ های اجرت، نوع گیربکس، تعویض روغن گیربکس لیفان، تعویض فیلتر روغن گیربکس لیفان و غیره اشاره نمود. 


اینجا بخوانید: تعمیر تخصصی لیفان

در پایان

امداد خودرو آزمون در مشهد، یکی از معتبرترین و شناخته‌ شده‌ ترین شرکت‌ های امداد خودرویی بوده و دارای سال‌ ها سابقه در این حرفه می‌ باشد. این مجموعه تمامی خدمات امداد جاده‌ای از جمله خدمات خودروبر و یدک کش مشهد ، باطری به باطری، سوخت رسانی در محل، پنچرگیری سیار، امداد خودرو سمند، امداد خودرو ام وی ام، تعمیر گیربکس لیفان در محل و غیره را به مشتریان ارائه داده و دارای تیم تعمیراتی بسیار حرفه‌ای و متخصص است. شما نیز می‌ توانید جهت اطلاع از هزینه تعمیر گیربکس لیفان و یا تعویض روغن گیربکس لیفان، با شماره تلفن 05136084400 تماس گرفته و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *