تعمیر گیربکس مزدا 

تعمیر گیربکس مزدا، یکی دیگر از خدمات تخصصی شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد است. شرکت خودروسازی مزدا، یک شرکت چند ملیتی ژاپنی است که در سال ۱۹۲۰ در این کشور تأسیس شده‌ است. این کمپانی یکی از پر طرف‌دار ترین برند های ژاپنی در صنعت تولید خودرو می‌ باشد و در دهه ۷۰ میلادی نیز خودرو های آن در بازار داخلی عرضه شدند. در حال حاضر نیز از جمله خودرو های برتر آن در بازار ایران می‌ توان به مزدا ۳، مزدا ۳ نیو، مزدا آتنزا، مزدا ۳۲۳، مزدا ۲ و غیره اشاره نمود. گیربکس‌ های به‌ کار رفته در خودرو های مزدا نیز دارای ۲ نوع اتومات و دنده ای هستند و تعمیر و سرویس آن‌ ها نیز نیازمند تخصص و تجارب کافی می‌ باشد. 

تعمیر تخصصی گیربکس مزدا 

گیربکس به‌ کار رفته در خودرو های امروزی مزدا در نوع اتومات هستند و نسبت‌ به گیربکس‌ های دنده‌ای، از حساسیت بیشتری در تعمیر و سرویس برخوردار می‌ باشند. گیربکس خودرو نیز از قطعات بسیار مهم آن بوده و وظیفه اصلی آن کنترل گشتاور و سرعت خودرو در شرایط متفاوت رانندگی است. این قطعه نیز خود از قطعات بسیار پیچیده ای تشکیل شده و وجود هر گونه ایراد در اجزای آن، می‌ تواند در عملکرد صحیح گیربکس تأثیرگذار باشد. تیم متخصص و کارآزموده شرکت آزمون در مشهد، تمامی خدمات سرویس و تعمیر گیربکس های دستی و اتومات خودرو های مزدا را به مشتریان خود ارائه می‌ دهد و دارای سال‌ ها تجربه و مهارت در این حرفه می‌ باشد. تکنسین‌ های این مجموعه با بهره‌مندی از تجهیزات و ابزارآلات بسیار پیشرفته، تمامی عیب‌ های موجود در گیربکس مزدا را برطرف نموده و در زمانی کوتاه آن را تعمیر می‌ نمایند. 

علایم خرابی گیربکس مزدا 

گیربکس مزدا نیز همانند سایر قطعات موجود در خودرو، در صورت بروز هرگونه مشکل و ایراد در اجزای خود، دارای علایم و نشانه‌ هایی است که در صورت بروز و مشاهده هر کدام از این علایم، بهتر است جهت تعمیر گیربکس خودرو خود اقدام نمایید. 

از جمله نشانه‌ های خرابی در گیربکس مزدا نیز می‌توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • انتشار بوی سوختگی از خودرو به دلیل اصطکاک بیش‌ از اندازه دنده‌ ها 
 • ایجاد لغزش و تکان های ناگهانی در حین رانندگی 
 • گاز هرز خوردن خودرو 
 • شنیده شدن صدای تقه از گیربکس خودرو 
 • مشکل در تعویض دنده 
 • بالا رفتن دور موتور خودرو 
 • بالا رفتن حرارت بیش‌ از حد گیربکس خودرو 
 • مشکل در فشار آوردن پدال گاز خودرو 
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس
 • کاهش سطح روغن و عملکرد نادرست آن 
 • شنیده شدن صدای ضربه از گیربکس خودرو 

تعویض روغن گیربکس

تعویض روغن گیربکس مزدا 

گیربکس‌ های به‌ کار رفته در خودرو های مزدا دارای دو نوع دستی و اتوماتیک هستند و بنابراین روغن به‌ کار رفته در آن‌ ها نیز با یکدیگر متفاوت می‌ باشد. به‌ طور معمول روغن‌ های استفاده‌ شده برای گیربکس های دستی مزدا، از نوع روغن‌ های غلیظ است و برای گیربکس‌ های اتومات از روغن‌ های رقیق تری به کار برده می‌ شود. همچنین هر کدام از روغن های گیربکس دستی و اتوماتیک مزدا نیز در کیفیت‌ ها و برند های گوناگونی تولید می‌ شوند و متناسب برای شرایط آب‌ و هوایی گوناگون می‌ باشند. 

بنابراین توصیه می‌ شود در هنگام انتخاب روغن گیربکس مزدا، از تعمیرکاران متخصص در این حرفه راهنمایی‌ های لازم را دریافت کرده و تعویض آن‌ ها را نیز جهت جلوگیری از بروز مشکلاتی در گیربکس، به‌ موقع انجام دهید.


اینجا بخوانید: بهترین زمان تعویض روغن گیربکس

خدمات تعمیر گیربکس مزدا 

از جمله خدمات ارائه‌ شده توسط تکنسین‌ های شرکت آزمون در مشهد جهت تعمیر گیربکس مزدا، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • تشخیص تخصصی خرابی و بررسی دقیق قطعات داخلی گیربکس
 • تعمیر و یا تعویض قطعات موجود در گیربکس مزدا
 • تعویض روغن گیربکس مزدا و استفاده از روغن‌ های با کیفیت و متناسب با نوع گیربکس
 • بستن کامل گیربکس مزدا پس‌ از پایان کار
 • ارائه فاکتور خدمات و گارانتی قطعات و تجهیزات مصرفی

هزینه تعمیر گیربکس مزدا

خودرو های مزدا نیز همانند سایر خودرو های خارجی، به‌ صورت وارداتی هستند و بنابراین تعویض تجهیزات و قطعات یدکی آن‌ ها در داخل کشور با مشکل مواجه است. همچنین می‌توان گفت که انجام خدمات سرویس و یا تعمیر گیربکس های اتومات مزدا نیز نسبت‌ به خودرو های داخلی از هزینه بالاتری برخوردار هستند و نیازمند تخصص و مهارت بالایی می‌ باشند. از دیگر عوامل تأثیرگذار در هزینه تعمیر گیربکس مزدا نیز می‌توان به نوع گیربکس دستی و اتوماتیک، نوع آسیب‌ دیدگی گیربکس مزدا، تجربه و تخصص تیم تعمیراتی، استفاده از قطعات فابریک و غیره اشاره نمود. 

لازم به ذکر است که تمامی خدمات سرویس و تعمیر گیربکس مزدا توسط تکنسین‌ های شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، در حضور مشتریان انجام‌ شده و هیچ‌ گونه هزینه اضافی از آن‌ ها دریافت نخواهد شد. همچنین در پایان کار نیز فاکتور خدمات و گارانتی قطعات به مشتریان تحویل داده می‌ شود. 

در پایان

امداد خودرو آزمون در مشهد، تمامی خدمات امدادی از جمله پنچرگیری سیار، سوخت‌ رسانی سیار، تعمیر انواع خودرو در محل، تعمیر گیربکس، خدمات باتری، حمل انواع خودرو با کفی خودروبر و یدک کش مشهد و غیره را به مشتریان ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. این مجموعه با بهره‌ مندی از تیم بسیار متخصص و حرفه‌ ای خود، تمامی خدمات امدادی را به مشتریان خود ارائه می‌ دهد و شما می‌ توانید جهت تعمیر گیربکس مزدا، با شرکت آزمون مشهد تماس حاصل کرده و راهنمایی‌ های لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *