تعمیر گیربکس هایما

تعمیر گیربکس هایما، یکی دیگر از خدمات بسیار تخصصی شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد می‌ باشد. شرکت خودروسازی هایما در سال ۱۹۹۲ در کشور چین با همکاری شرکت مزدا تأسیس شده و در سال ۲۰۰۶ نیز مالکیت این کمپانی توسط گروه فاو برعهده گرفته شد. در سال ۲۰۱۵ نیز تولید خودرو های هایما در استان خراسان آغاز شده و تاکنون خودرو های بسیار زیادی را به بازار داخلی عرضه کرده‌ است. از جمله خودرو های تولید شده توسط کمپانی هایما در داخل کشور نیز می‌ توان به هایما s5، هایما s7، هایما ۳ سدان، هایما مینی ون، هایما هاپین سدان و غیره اشاره نمود. 

گیربکس به‌ کار رفته در اکثر خودرو های هایما نیز به‌ صورت اتومات است به همین خاطر نیز تعمیر گیربکس اتومات نیاز به مهارت و تخصص کافی دارد. 

تعمیر تخصصی گیربکس هایما 

گیربکس‌ های به‌ کار رفته در خودرو های هایما، از نوع اتومات هستند و نسبت‌ به گیربکس‌ های معمولی، از حساسیت و تخصص بالاتری در تعمیر برخوردار هستند. وظیفه اصلی گیربکس در تمامی خودرو ها نیز، انتقال قدرت موتور خودرو به چرخ‌ ها و همچنین امکان کنترل سرعت خودرو توسط راننده در شرایط گوناگون است. این قطعه در خودرو از اجزای گوناگونی تشکیل شده‌ است و هر گونه مشکل و ایراد در هر یک از اجزای آن، می‌ تواند بر عملکرد اصلی گیربکس و در نتیجه بر عملکرد کلی خودرو تأثیرگذار باشد. شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، تمامی خدمات سرویس و تعمیر گیربکس های هایما را به مشتریان خود ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. این مجموعه با بهره‌ مندی از پیشرفته‌ ترین و مجهز ترین ابزارآلات و همچنین با بهره‌ مندی از تیم تعمیراتی بسیار متخصص و مجرب خود، انواع گیربکس های موجود در خودرو های هایما را تعمیر نموده و در صورت استفاده از قطعات جدید، گارانتی و ضمانت‌ نامه محصول را به مشتریان ارائه می‌ دهد. 

علایم خرابی گیربکس هایما 

گیربکس های موجود در خودرو های هایما نیز همانند سایر قطعات خودرو، در صورت وجود هر گونه مشکل و ایراد در اجزای خود دارای علایم و نشانه‌ هایی هستند که از جمله این نشانه‌ ها می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • شنیده شدن صدای سوت از گیربکس خودرو 
 • کاهش شتاب خودرو در سرعت‌ های بالا 
 • نشت روغن گیربکس خودرو 
 • انتشار بوی سوختگی از گیربکس خودرو 
 • روشن شدن چراغ چک گیربکس خودرو 
 • گاز هرز خوردن خودرو 
 • ایجاد لغزش و تکان های ناگهانی در حین رانندگی 
 • کاهش توان و قدرت خودرو 
 • شنیده شدن صدای تقه از گیربکس خودرو 
 • شنیده شدن صدای زوزه از گیربکس خودرو 
 • سر و صدای گیربکس در حالت خلاص خودرو 
 • تعویض ناگهانی و خود به‌ خودی دنده خودرو 

در صورت مشاهده هر کدام از این علایم نیز بهتر است جهت تعمیر گیربکس خودرو خود، به مراکز و مجموعه‌ های بسیار معتبر مراجعه نمایید. 

تعویض روغن گیربکس اتومات

تعویض روغن گیربکس اتومات هایما 

گیربکس به‌ کار رفته در خودرو ها دارای ۲ نوع دستی و اتومات هستند و هر کدام نیز در مواقع لزوم، نیاز به تعویض روغن خواهند داشت. گیربکس اتومات خودرو های هایما نیز در زمان‌ های معین، باید تعویض شده و تعمیرکاران نیز از روغن‌ های متناسب با گیربکس اتومات استفاده می‌ نمایند. بهترین زمان تعویض روغن گیربکس اتومات خودرو های هایما هر ۵۵ هزار کیلومتر است و در هنگام تعویض روغن آن، فیلتر روغن نیز تعویض می‌ شود. هر کدام از خودرو های هایما بر اساس مدل و نوع گیربکس، دارای روغن گیربکس های متفاوتی هستند و بهتر است جهت انتخاب و خرید روغن‌ گیربکس هایما، آن‌ ها را با توجه به دفترچه راهنمای خودرو انتخاب کرده و از مراکز و مجموعه‌ های معتبر خریداری نمایید. 

به این نکته نیز توجه نمایید که در هنگام تعویض روغن گیربکس اتومات خودرو های هایما، نمی‌ توانید از روغن گیربکس های معمولی و دستی استفاده نمایید. زیرا هر کدام از این روغن ها مختص به گیربکس های متفاوتی هستند و انتخاب اشتباه آن‌ ها می‌ تواند در طول عمر و کیفیت عملکرد گیربکس خودرو بسیار تأثیرگذار باشد. 

خدمات تعمیر گیربکس هایما 

از جمله خدمات تعمیر گیربکس هایما توسط تعمیرکاران و تکنسین های متخصص شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود: 

 • بررسی دقیق گیربکس و عیب‌ یابی تخصصی آن 
 • باز کردن گیربکس و شناسایی قطعات و تجهیزات معیوب شده 
 • تعویض قطعات گیربکس در صورت نیاز به تعویض قطعه و استفاده از قطعات اصل و اورجینال 
 • تعویض روغن گیربکس و استفاده از روغن‌ های با کیفیت و متناسب با نوع گیربکس خودرو 
 • تعمیر کاملاً حرفه‌ ای و تخصصی گیربکس خودرو 
 • بستن گیربکس خودرو و تست مجدد آن 
 • ارائه فاکتور خدمات و گارانتی محصولات به مشتری پس‌ از پایان کار

هزینه تعمیر گیربکس هایما

همان‌ طور که گفته شد خودرو های هایما، جزئی از خودرو های چینی هستند و همانند سایر خودرو های خارجی، تمامی قطعات مصرفی آن‌ ها نیز خارجی می‌ باشد. بنابراین یافتن تجهیزات و قطعات خودرو های هایما نسبت‌ به خودرو های داخلی در بازار کشور با مشکل مواجه بوده و تعویض و یا تعمیر گیربکس آن‌ ها نیز از هزینه بالاتری برخوردار است. از دیگر فاکتور های تأثیرگذار در هزینه تعمیر گیربکس هایما می‌ توان به میزان آسیب‌ دیدگی گیربکس، استفاده از قطعات اصل و اورجینال، تخصص تیم تعمیراتی، استفاده از روغن گیربکس با کیفیت و غیره اشاره نمود. 

لازم به ذکر است که تمامی امور سرویس و تعمیر گیربکس هایما توسط شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، در حضور مشتریان انجام‌ شده و هیچ‌ گونه هزینه اضافی از سوی متخصصین و تعمیرکاران دریافت نخواهد شد. همچنین رانندگان می‌ توانند تمامی مراحل تعمیراتی را از نزدیک مشاهده نموده و در پایان کار نیز فاکتور خدمات را از متخصصین دریافت نمایند. 


اینجا بخوانید: لیست خدمات امداد خودرو مشهد

در پایان 

مشتریان عزیز می‌ توانند جهت استفاده از خدمات شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد و تعمیر گیربکس هایما خود و همچنین تعویض روغن گیربکس اتومات، با این شرکت توسط شماره‌ های موجود در سایت اصلی تماس حاصل نموده و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *