یدک‌ کش چرخ گیر

یدک‌ کش‌ ها، خودرو هایی بسیار ویژه و کاربردی برای حمل و جابجایی انواع ماشین‌ های آسیب‌ دیده هستند و به‌ راحتی می‌ توانند در تمامی شرایط آب‌ و هوایی و در طول شبانه‌ روز، انواع وسایل نقلیه را بدون آسیب به بدنه حمل کرده و تا مقصد مورد نظر جابجا کنند. یدک‌ کش‌ ها با توجه به نوع حمل خودرو، دارای انواع گوناگونی هستند و به‌ طور معمول نیز شامل انواع تریلی و وانت بار با وزن حداقل ۲ تن می‌ باشند. این نوع خودرو های مخصوص، برای حمل و جابجایی وسایل نقلیه، دارای تجهیزات مخصوصی همچون سیم بکسل، بالابر، زنجیر، چرخ گیر و یا قلاب بوده و به‌ طور کاملاً مجهز، آماده برای ارائه خدمات امدادی هستند. در این مقاله قصد داریم تا با یدک‌ کش‌ های چرخ گیر آشنا شده و چگونگی حمل خودرو با یدک‌ کش‌ چرخ گیر را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

یدک‌ کش چرخ گیر چیست؟

یدک‌ کش‌ های چرخ گیر، نوع دیگری از خودرو های امدادی هستند و شامل انواع تریلی و وانت بار می شوند. این نوع یدک‌ کش‌ ها به‌ طور معمول برای خودرو های آسیب‌ دیده و تصادفی به‌ کار برده می‌ شوند و با اتصال چرخ گیر به دو چرخ جلوی خودروی آسیب‌ دیده، آن را تا محل مورد نظر حمل و جابجا می‌ کنند. یدک‌ کش‌ های چرخ گیر به طور معمول برای مسافت های کوتاه همانند داخل شهر دارای کاربرد هستند و علاوه بر حمل خودرو های آسیب‌ دیده، می‌ توانند خودرو هایی که در جای غیرقانونی پارک کرده‌ اند را نیز تا پارکینگ حمل کنند.

یدک کش های چرخ گیر بسیار مجهز و ایمن هستند و می توانند انواع وسایل نقلیه سواری را حمل کنند. در صورت نیاز به یدک کش چرخگیر در مشهد، می توانید با امداد خودرو آزمون در مشهد تماس گرفته و درخواست امداد نمایید.

حمل خودرو با یدک‌ کش چرخ گیر

برای حمل خودرو توسط یدک‌ کش‌ های چرخ گیر، ابتدا خودروی یدک‌ کش در قسمت جلویی ماشین قرار گرفته و یدک کش به طور کامل خاموش و ترمز دستی کشیده می شود. سپس امدادگر با رعایت تمامی اصول ایمنی، چرخ گیر را به دو چرخ جلویی ماشین متصل می‌ کند. چرخ گیر ها نیز در واقع میله‌ های آهنی هستند که دو چرخ جلویی ماشین به‌ اصطلاح در آن ها قفل شده و با بستن اتصالات و محکم کردن چرخ گیر به چرخ‌ ها، آماده بلند شدن از سطح زمین می‌ شود. چرخ گیر ها نیز در خودرو های یدک کش دارای ۲ نوع دستی و هیدرولیک هستند که در ایران به‌ طور معمول از روش دستی و سنتی استفاده‌ شده و دارای ایمنی مناسبی نیز برای حمل خودرو و رساندن آن به مقصد مورد نظر هستند.

پس از بستن کامل چرخ گیر، خودروی آسیب دیده از سطح زمین فاصله گرفته و آماده حمل و جابجایی تا تعمیرگاه می شود.

یدک کش مشهد

نکات مهم حمل خودرو با یدک‌کش چرخ گیر

چرخ گیر هایی که در خودرو های یدک‌کش به‌ کار برده می‌ شوند، از جنس فولاد بسیار مستحکم و مقاوم بوده و از قدرت و توان مناسبی نیز برای کشیدن و حمل خودرو های آسیب‌ دیده برخوردار هستند. رعایت نکات ایمنی و استاندارد برای بستن چرخ گیر به چرخ‌ های جلویی خودروی آسیب‌ دیده و همچنین رانندگی صحیح امدادگر، در حمل اصولی ماشین‌ ها بسیار حائز اهمیت است. از جمله نکات مهم در حمل خودرو با یدک‌کش‌ چرخ گیر نیز می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

 • بررسی چرخ‌ ها و لاستیک‌ های خودروی یدک کش و تنظیم فشار باد قبل‌ از ارائه خدمات امدادی
 • تسلط کامل امدادگر در ارائه خدمات امدادی و بستن صحیح چرخ گیر به چرخ‌ های ماشین آسیب‌ دیده
 • رعایت نکات ایمنی و قوانین توسط راننده در حین جابجایی خودرو آسیب‌ دیده
 • جلوگیری از حرکات مارپیچ و ترمز های ناگهانی
 • تنظیم آینه‌ های یدک‌ کش و شعاع دید راننده
 • توجه به وزن ماشین حمل شده و کنترل یدک کش
 • رعایت سرعت یدک‌ کش در جاده برای جلوگیری از آسیب به خودروی حمله شده
 • بررسی کامل چرخ گیر و تجهیزات آن قبل‌ از حمل خودرو

مزایای حمل خودرو با یدک‌کش چرخ گیر

از جمله مهم‌ ترین مزایای حمل خودرو با یدک‌کش‌ های چرخ گیر، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • برخورداری از ایمنی مناسب در حمل خودرو و عدم آسیب به ماشین حمله شده
 • سرعت عمل بالا در نصب چرخ گیر به چرخ‌ های ماشین آسیب‌ دیده و حمل آن تا مقصد مورد نظر
 • صرفه‌ جویی در وقت و هزینه
 • قابلیت حمل انواع خودرو های سواری

حمل و جابجایی خودرو های آسیب‌ دیده و رساندن آن‌ ها به تعمیرگاه‌ های مجاز، امری بسیار تخصصی و حرفه‌ ای بوده و وجود کوچک‌ ترین مشکل در حین نصب اتصالات و یا رانندگی، می‌ تواند خسارت جبران‌ ناپذیری را به بار آورد. بنابراین در مواقع نیاز برای استفاده از خدمات امداد خودرویی، توصیه می‌ شود از خدمات امدادی مجموعه‌ های معتبر در این زمینه بهره‌ مند بوده و علاوه‌ بر عدم آسیب رساندن به بدنه خودروی خود، در وقت و هزینه نیز صرفه‌ جویی نمایید.

در پایان

شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد، در راستای ارائه خدمات امداد خودرویی به هم‌ وطنان و همشهریان خود در مشهد مشغول به فعالیت بوده و با همکاری کارشناسان و تعمیرکاران بسیار متخصص خود، خدمات خود را به طور کاملاً حرفه‌ ای ارائه می‌ دهد. رانندگان عزیز می‌ توانید برای استفاده از خدمات تعمیراتی همچون یدک‌ کش و کفی خودروبر مشهد، با مجموعه آزمون تماس حاصل نموده و با اپراتور های ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *