راهکار های خرابی خودرو در جاده

برای بسیاری از رانندگان این مشکل به‌ وجود آمده است که در هنگام رانندگی در جاده، خودرو دچار مشکل شده و دیگر قادر به حرکت نخواهد بود. در چنین شرایطی برخی از رانندگان به‌ خصوص در هنگام شب و یا روز های سرد زمستان دست‌ پاچه شده و قادر به کنترل شرایط و حادثه پیش‌ آمده نخواهند بود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با راهکار های خرابی خودرو در جاده آشنا کنیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

راهکار های مفید در هنگام خرابی خودرو در جاده

از جمله راهکار های مفید و کار آمد در هنگام خرابی خودرو در جاده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • روشن کردن فلاشر های اضطراری

در هنگام رانندگی در جاده زمانی‌ که متوجه شدید خودرو شما دچار ایراد شده و نیاز به توقف خواهید داشت، ابتدا فلاشر های اضطراری خودرو را روشن نمایید. با روشن کردن فلاشر های اضطراری به سایر خودرو های درون جاده اعلام می ‌کنید که قصد تغییر مسیر و یا تغییر جهت در جاده را داشته و یا اینکه خودروی شما دچار مشکل شده‌ است.

  • کاهش سرعت خودرو

پس‌ از فعال کردن علایم هشدار دهنده، سعی کنید با خونسردی کامل و به‌ آرامی ماشین را به سمت شانه خاکی هدایت نمایید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که حفظ خونسردی و تسلط بر این شرایط یکی از نکات بسیار مهم در حفظ کنترل خودرو در جاده است. در هنگام هدایت خودرو به سمت شانه خاکی، سعی کنید تا آنجایی‌ که می ‌شود از جاده دور بمانید.

  • استفاده از تابلو های هشدار دهنده

پس‌ از توقف خودرو در کنار جاده، بهتر است که تابلو های هشدار دهنده را در فاصله کمی از پشت خودرو قرار دهید. استفاده از این تابلو ها به‌ خصوص در هنگام شب و یا محدودیت دید در جاده مانند وجود مه، بسیار حائز اهمیت است.

  • در کنار خودرو بمانید

در هنگام خرابی خودرو بهتر است برای حفظ آرامش سرنشینان و همچنین محافظت از خود و خودرو در کنار ماشین بمانید. همچنین در چنین شرایطی می‌ توانید کاپوت ماشین خود را بالا داده تا به دیگر رانندگان اطلاع دهید که خودرو دچار خرابی و ایراد شده‌ است.

  • تماس با امداد خودرو

در صورتی‌که قادر به رفع مشکل خودرو نبوده و مهارت و تخصص کافی را ندارید، باید با نزدیک‌ ترین امداد خودرو تماس گرفته و درخواست امداد کنید. در تمامی شهر ها، شرکت‌ هایی آماده خدمت‌ رسانی به خودرو های در راه مانده در جاده‌ ها هستند که پس از تماس شما با این امداد خودرو ها، در اولین فرصت تکنسین‌ های خود را به محل فرستاده و مشکل را برطرف می ‌نمایند.

این امداد خودرو ها دارای خودرو های یدک‌ کش و کفی خودرو بر هستند که در صورت عدم تعمیر خودرو در محل، توسط این ماشین‌ ها خودروی آسیب ‌دیده را تا نزدیک‌ ترین تعمیرگاه حمل می ‌نمایند.

توجه

پس‌ از خرابی خودرو در جاده و عدم ادامه‌ مسیر، ماشین را به سمت کناره‌ های جاده هدایت کنید. پس‌ از انجام تمامی مراحل ایمنی، بهتر است که برای دریافت امداد، به مجموعه‌ های معتبر و دارای مجوز تماس گرفته و درخواست امداد نمایید. زیرا مشاهده شده‌ است که در چنین شرایطی افرادی در جاده برای خدمت‌ رسانی به چنین خودرو هایی وجود داشته و دارای هیچ گونه مجوز رسمی جهت امداد رسانی نمی ‌باشند. بنابراین اعتماد به چنین افرادی می ‌تواند علاوه‌ بر ایجاد خسارت‌ های بیشتر در خودرو، جان راننده و سرنشینان خودرو را نیز به خطر بیندازد. در نتیجه سعی کنید با نزدیک ترین امداد خودرو به محل خود که معتبر است تماس گرفته و درخواست امداد نمایید.

چگونه امداد خودرو مجاز را تشخیص دهیم؟

در هنگام تماس شما با امداد خودروی مورد نظر و برقراری ارتباط با این مجموعه، کارشناس مربوطه اطلاعاتی همچون نام و نام خانوادگی، نوع خودرو، پلاک خودرو و محل خودرو را از شما پرسیده و آن‌ ها را در فرم خود قرار می‌دهد. پس‌ از تکمیل فرم، این مجموعه تکنسین‌ ها و تعمیرکاران خود را در مدت زمان کوتاهی به محل شما خواهد فرستاد. پس‌ از حضور تکنسین ‌ها در محل برای تشخیص امداد خودرو معتبر، تکنسین‌ ها دارای کارت شناسایی امداد خودرو مربوطه بوده و تمامی اطلاعات ارائه‌ شده توسط شما را چک می ‌کنند. همچنین این تعمیرکاران دارای لباس فرم‌ های مشخص با آرم و نام امداد خودروی خود هستند و بر روی لباس خود دارای نشان و نام شرکت می‌ باشند.

تمامی تکنسین‌ هایی که از سوی امداد خودرو های معتبر و دارای مجوز به محل خودرو جهت تعمیر فرستاده می ‌شوند، در پایان ارائه خدمات خود، فاکتور خدمات و همچنین صورت‌ حساب استفاده از قطعات و غیره را به رانندگان ارائه می ‌دهند.

از ویژگی‌ ها و خصوصیات امداد خودرو های معتبر می‌ توان به دانش، مهارت و تخصص تعمیر کاران، استفاده از قطعات اصل و اورجینال در هنگام نیاز به تعویض قطعه، برخورد محترمانه تکنیسین‌ ها با رانندگان، ارائه فاکتور خدمات به راننده و ارائه ضمانت نامه و گارانتی کالای استفاده‌ شده، ارائه نکات ایمنی به راننده و غیره اشاره کرد.

چه عواملی سبب خرابی خودرو در جاده می‌ شوند؟

عوامل متعددی سبب ایجاد مشکل در خودرو در هنگام رانندگی در جاده می ‌شوند. این عوامل عبارت‌ اند از:

  • اتمام سوخت

برخی از رانندگان در حین رانندگی در جاده نسبت‌ به کاهش مقدار سوخت خودروی خود بی ‌تفاوت بوده و برای مراجعه به پمپ بنزین سهل ‌انگاری می ‌کنند. زمانی‌ که سوخت خودرو رو به پایان است، در آمپر خودرو چراغ هشدار اتمام سوخت روشن شده و به راننده هشدار می ‌دهد. برخی از رانندگان به این علایم توجهی نکرده و پس‌ از گذشت مدت کوتاهی از رانندگی، سوخت خودرو به اتمام رسیده و خودرو دیگر قادر به ادامه مسیر نخواهد بود.

  • جوش آوردن خودرو

یکی از مشکلات رایج در تمامی خودرو ها به‌ خصوص در روز های گرم تابستان، جوش آوردن خودرو است. در چنین شرایطی در جاده خودروی خود را در کنار جاده متوقف کرده و آن را خاموش نکنید. همچنین از باز کردن درپوش رادیاتور خود داری کرده و به‌ هیچ‌ عنوان بر روی موتور آب نریزید و با نزدیک ترین امداد خودرو به خود تماس بگیرید.

  • خراب شدن دینام و یا باتری خودرو

همان طور که ممکن است بدانید، وظیفه قطعه دینام در خودرو ها برق‌ رسانی به سایر اجزای خودرو بوده و بدون عملکرد صحیح باتری نیز خودرو قادر به روشن شدن و حرکت نخواهد بود. بنابراین هر گونه مشکل و ایراد در این دو قطعه می‌ تواند سبب خرابی خودرو و متوقف شدن آن شود.

از دیگر عوامل خرابی خودرو در جاده می ‌توان به پنچر شدن لاستیک‌ ها، از کار افتادن اجزای برقی خودرو، سوختن پمپ بنزین، از کار افتادن کوئل و در نتیجه از کار افتادن موتور خودرو، پاره شدن تسمه تایم و غیره اشاره کرد.

تمامی رانندگان ممکن است با خرابی خودروی خود در راه مواجه شوند، پس از آشنایی با راهکار های خرابی خودرو در جاده مطالعه مقاله لیست ابزار های ضروری که لازم است در خودرو همراهتان باشد برای تمامی رانندگان ضروری و بسیار کمک کننده است.

در صورت بروز هر گونه ایراد و مشکل در خودروی خود در مشهد، می ‌توانید با امداد خودرو آزمون تماس گرفته و درخواست امداد نمایید.

در پایان

امداد خودرو آزمون واقع در استان خراسان، دارای تکنسین‌ ها و تعمیر کاران بسیار ماهر و حرفه ‌ای بوده و از بروز ترین روش‌ ها و ابزار آلات جهت تعمیر انواع خودرو استفاده می ‌کند. از جمله مهم ترین خدمات شرکت آزمون می‌ توان به پنچر گیری سیار ، یدک کش در مشهد ، تعمیر خودرو در محل، تعمیر موتور، برطرف کردن مشکلات برقی خودرو، تعویض باتری و غیره اشاره کرد. در صورت استفاده از خدمات آزمون، می ‌توانید با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *