دلایل عدم استفاده از خدمات امداد خودروهای متفرقه

امروزه با افزایش تولیدات و واردات خودرو در کشور و همچنین بالا رفتن تقاضا جهت تعمیر، امداد و سرویس اتومبیل ها، بسیاری از امداد خودرو های نامعتبر تشکیل شده اند که علاوه ‌بر نداشتن تخصص کافی، با دریافت هزینه‌ های هنگفت از رانندگان با استفاده از قطعات غیر اصل و نامرغوب سبب آسیب بیشتر به خودرو ها می ‌شوند. تمامی این موارد از دلایل عدم استفاده از خدمات امداد خودروهای متفرقه می باشد.

شاید برای شما هم اتفاق‌ افتاده باشد که تماس‌ هایی از طرف امداد خودروهای متفرقه داشته ‌اید که با درخواست مبلغ قابل ‌توجهی از شما در مقابل صدور کارت امدادی مانند کارت ‌های طلایی و کارت‌ های ستاره دار همراه با مزایا و خدماتی که به قول خودشان بیش ‌از مبلغ دریافتی است، قصد سودجویی و کلاهبرداری را دارند.

استفاده از خدمات امداد خودرو های متفرقه و نا معتبر، امری اشتباه و نادرست است که می ‌تواند عواقب جبران ‌ناپذیری را در پی داشته باشد. در ادامه به روش های شناخت امداد خودروهای نامعتبر و دلایل عدم استفاده از خدمات امداد خودروهای متفرقه خواهیم پرداخت.

 امداد خودروهای متفرقه و نا معتبر را بشناسید

موارد نام برده در زیر به شما در شناخت شرکت های امدادی متفرقه کمک میکند.

 • نداشتن لباس فرم

امداد خودروهای متفرقه دارای لباس فرم یکسان بین پرسنل و نشان آرم شرکت نیستند. اگر توجه کرده باشید، در زمانی که ماشین شما در جاده دچار نقص فنی شده و ماشین را به کناره های جاده هدایت و پارک میکنید، برخی ماشین ‌های امدادی نامعتبر در اطراف و نزدیکی شما قرار دارند که بدون درخواست شما به محل خودرو آمده و می ‌خواهند که نقص و مشکل ماشین را برطرف کرده و دستمزد خود را دریافت نمایند. پرسنل این شرکت ‌ها دارای لباس‌ های شخصی بدون اینکه مشخص باشد که پرسنل کدام شرکت هستند.

 • تماس با شماره شخص

امداد خودروهای معتبر و دارای مجوز در صورت ارتباط با رانندگان و یا صدور کارت امدادی، به‌ هیچ‌ عنوان با شماره شخصی تماس نگرفته و از شماره‌ های شرکت امداد خودرویی خود تماس می ‌گیرند. در مقابل شرکت‌ های متفرقه با تماس توسط شماره ‌های شخصی اقدام به فروش جعلی کارت‌ های امدادی و کلاهبرداری می‌ کنند.

 • خودرو امدادی بدون مشخصات

زمانیکه رانندگان با امداد خودروی معتبر تماس گرفته و درخواست خود را ثبت می‌نمایند، باید اندکی صبر کنند تا امداد خودروی مذکور به مقصد رسیده و مشکل را برطرف نماید. هنگامی که یک ماشین امدادی مانند نیسان، مزدا و غیره به محل خودرو نزدیک شده و قصد تعمیر خودروی رانندگان را دارد، در ابتدا باید رانندگان بر چسب ‌هایی که بر روی بدنه خودروی امدادی زده شده‌ است را با اطلاعات امدادی که با آن تماس گرفته ‌اند مطابقت داده و از درستی امداد خودرو اطمینان حاصل نمایند.

این برچسب ‌ها شامل اطلاعاتی چون نام شرکت امداد خودرو، لوگوی شرکت و همچنین شماره‌ تلفن مجموعه امدادی است. پس می‌ توان نتیجه‌گیری کرد زمانی که درخواست امداد می‌ نمایید، مدتی طول می‌ کشد تا ماشین امداد خورد به محل شما برسد. درصورتی ‌که ماشین امدادی زودتر به محل آمده و دارای نشان‌ های درستی از امداد خودرویی که با آن تماس گرفته‌اید نیست، از دریافت خدمات آن‌ ها صرف ‌نظر کرده و به‌ هیچ‌ عنوان به این افراد اعتماد نکنید.

مشخصات امداد خودروهای غیر معتبر

شرکت های امداد خودروهای متفرقه با خدمات بی کیفیت و با انجام مواردی که تخصص و مهارت کافی ندارند بیش از پیش شما را به دردسر میاندازند و خسارات بیشتری بر خودرو وارد می کنند. از جمله اقداماتی که توسط این مجموعه ها انجام می گیرد که آن ها را در دایره بی کیفیت ها قرار می دهد، عبارتند از:

 • استفاده از قطعات غیر اصل

استفاده از قطعات اصل و با کیفیت توسط امداد خودروهای معتبر، سبب دوام بیشتر قطعه و همچنین عملکرد بهتر ماشین می ‌شود. شرکت های بی کیفیت با به کار بردن قطعات تقلبی و بی‌ کیفیت، علاوه‌ بر صدمه به خودرو، هزینه‌ های قابل ‌توجهی دریافت می کنند. بسیاری از رانندگان در این مواقع قدرت تشخیص قطعه اصل از تقلبی نداشته و به‌ ناچار مجبور می ‌شوند که به این امداد خودرو اعتماد کرده و هزینه را پرداخت نمایند. از این ‌رو رانندگان باید توجه داشته باشند که از همان اول به شرکت‌ های امداد خودروهای معتبر تماس گرفته تا خیالشان از بابت استفاده از قطعات اصل و مرغوب راحت باشد.

 • آسیب به خودرو و افزایش هزینه

یکی دیگر از مضرات استفاده از خدمات شرکت‌ های امداد خودروهای متفرقه، صدمه رساندن تکنسین ‌ها به ماشین ‌های آسیب‌ دیده بوده که در مقابل آن هزینه هنگفتی را از رانندگان دریافت می ‌نمایند. همچنین این شرکت‌ ها با جا زدن خود به‌ عنوان شرکت‌ های معتبر و تماس با افراد مختلف، سعی بر این دارند تا کارت‌ های امدادی جعلی را با ترفند های گوناگون به آن‌ ها فروخته که علاوه ‌بر دریافت هزینه بالا، هیچ کارتی را صادر نمی ‌نمایند.

به‌ همین دلیل باید توجه داشته باشید که شرکت‌ های امدادی معتبر از شماره ‌های عمومی شرکت تماس می‌ گیرند و شما باید پس‌ از شنیدن صحبت‌ های آن‌ ها، در رابطه با آن شرکت امدادی اطلاعات و تحقیق ‌های لازم را انجام داده و از صحت و درستی آن اطمینان حاصل کنید و سپس کارت امدادی را از آن‌ ها خرید نمایید.

 • عدم بکارگیری افراد آموزش ‌دیده و متخصص

شرکت‌ های امداد خودرو معتبر، با استفاده از افرادی حاذق و ماهر تمامی خدمات امدادی را به ماشین ‌های در راه ‌مانده و آسیب‌ دیده ارائه می‌ دهند. افراد مشغول به کار در این شرکت‌ ها همگی متخصص و تمامی دوره‌ های آموزشی ویژه را پشت سر گذاشته و تبدیل به کارشناسان و تکنسین ‌های کاربلد و با تجربه مشده اند.

 در مقابل افرادی که در شرکت ‌امداد خودرویی متفرقه مشغول به کار هستند، هیچ ‌یک از دوره‌ های آموزشی و تخصصی را طی نکرده اند. این تعمیر کاران جعلی در هنگام تعمیر خودرو می ‌توانند علاوه ‌بر تعمیر غیر اصولی قطعه آسیب ‌دیده، به قطعه دیگری هم صدمه زده و با ادعای اینکه ماشین در محل قابل تعمیر نیست و باید جابجا شود، هزینه زیادی را به رانندگان تحمیل کنند.

یا اینکه این تعمیر کاران تقلبی می ‌توانند با درست نکردن قطعه آسیب‌ دیده و سر هم کردن خودرو و دریافت مبلغ زیاد از راننده، باعث ایجاد خطراتی برای راننده و سر نشینان شده که جبران ناپذیر است.

 • خدمات محدود

شرکت‌ های امداد خودرو متفرقه به دلیل نامعتبر بودن و نداشتن مجوز رسمی، توانایی خدمات گسترده در یک شهر و یا به‌ صورت گسترده ‌تر در چندین شهر را نداشته و به‌ همین دلیل دارای تبلیغ‌ های فراوان و نام و نشان درست و آشنایی نمی ‌باشند. با صرف چند دقیقه وقت و تحقیق در رابطه با امداد خودرو های معتبر در نزدیکی خودتان می ‌توانید از خطرات و صرف هزینه‌ های اضافی در آینده جلوگیری نمایید.

 • عدم صدور فاکتور و بیمه‌ نامه 

امداد خودروهای معتبر پس‌ از تعمیر ماشین و یا تعویض قطعه در آخر کار، فاکتور نامه‌ ای را به رانندگان تحویل می‌ دهند تا رانندگان را از جزئیات کار و هزینه‌ های مصرفی مطلع سازند. همچنین این شرکت‌ ها در صورت استفاده از قطعه جدید، ضمانت‌ نامه ‌ای را به رانندگان تحویل داده و به‌ هنگام حمل خودرو توسط یدک‌ کش خودرو بر و کفی خودرو بر بیمه‌ نامه را به رانندگان جهت سلامت خودرو در حین جابجایی را تحویل می دهند. هیچ یک از کار های گفته شده مانند صدور بیمه نامه، ارائه ضمانت‌ نامه و فاکتور توسط افراد امداد خودرو های متفرقه به رانندگان انجام‌ نشده و اعتماد به این افراد سودجو کاری خطرناک و بیهوده می ‌باشد.

معرفی امداد خودرو معتبر در مشهد

یکی از شرکت‌های امداد خودرو معتبر، شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد است که این امداد خودرو تمامی خدمات خود را در شهر مشهد به هموطنان خود ارائه داده و دارای تکنسین ‌های ماهر و توانمند است.

تمامی تعمیرکارانی که در این امداد خودرو مشغول به فعالیت هستند، همگی دوره‌ دیده و متخصص بوده و تمامی خدمات امدادی از جمله پنچرگیری سیار، تعمیر در محل، امداد باتری و غیره را در تمام نقاط مشهد ارائه می دهند.

ویژگی امداد خودرو معتبر در مشهد

از مزایای استفاده از امداد خودرو آزمون می توان به تمامی موارد زیر اشاره داشت:

 • خدمات ام وی ام مشهد
 • تعمیر تخصصی EF7 توسط تکنسین ها
 • جابجایی ایمن اتومبیل ها با خودروبر و یدک کش
 • امداد رسانی ۲۴ ساعته حتی در ایام تعطیل
 • ارسال به موقع تکنسین ها به محل
 • تضمین خدمات و ارائه بیمه نامه جهت حمل خودرو
 • دریافت هزینه ای مناسب و طبق نرخ مصوب از سوی اتحادیه
 • ابزار و تجهیزات پیشرفته
 • استفاده از قطعات اصل و اورجینال

در این مقاله تلاش شد دلایل عدم استفاده از خدمات امداد خودروهای متفرقه تشریح شوند تا در صورت نیاز تنها و تنها از خدمات امداد خودروهای معتبر با شناخت ویژگی های یک امداد خودرو معتبر استفاده نمایید.

جهت درخواست خدمات امداد سیار جاده ای از شرکت آزمون، تنها کافیست با شماره های موجود در سایت با مجموعه امداد مشهد تماس برقرار کرده و پس از ثبت درخواست توسط کارشناسان، تعمیرکاران در اسرع وقت در محل حاضر شده و مشکل را برطرف می نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *