نکات حمل خودرو با کفی خودروبر

بدون شک یکی از نماد های واضح و روشن پیشرفت تکنولوژی، اختراع و ارتقای اتومبیل از دیر باز تا کنون است. شاید بزرگترین مزیتی که می توان برای اتومبیل در نظر گرفت، راحتی در حمل و نقل است. اتومبیل هایی که در حال حاضر در دنیا وجود دارد از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای استفاده می کنند تا این میزان از آسودگی را به حداکثر برسانند.

شرکت های بزرگ تولید کننده اتومبیل اولویت اول خود جهت تولید و طراحی اتومبیل را احساس امنیت مشتریان خود قرار می دهند و بر این اساس خودرو های خودرو را تولید می کنند.

خودرو از انواع و اقسام قطعات مکانیکی، الکترونیکی و … تشکیل شده است. مانند هر وسیله مکانیکی دیگری هر مقدار هم در نگهداری آن وسواس به خرج دهید باز هم ایجاد خرابی در آن غیر قابل اجتناب است.

برخی از این قطعات وظایف مهمی بر عهده دارند و اگر دچار مشکلی شوند باعث متوقف شدن خودرو از حرکت می شود. زمانی که در سطح شهر و یا در مسافرت های بین جاده ای در سفر هستید و بر اثر حادثه و یا نقص فنی، خودروی شما از کار می افتد و امکان و دسترسی به تعمیرگاه خودرو ندارید، در این زمان است که شما به یک امداد خودرو نیاز پیدا می کنید.

 امداد خودرو ها در حال حاضر به دو روش مختلف یدک کشی و کفی خودروبر اتومبیل ها را انتقال می دهند. در این مطلب به بررسی نکات و نحوه حمل خودرو با کفی خودروبر خواهیم پرداخت.

در ابتدا لازم است کفی خودرو بر را معرفی کرده و با بعضی ازمشخصات آن آشنا شویم.

کفی خودروبر چیست؟

این نوع خودروبر ها در دو نوع سبک و سنگین طراحی و تولید شده اند. خودروبر های سبک معمولاً از کامیونت و یک کفی که به آن متصل شده تشکیل شده است و حداکثر با آن میتوان یک خودرو را حمل کرد. اما کفی خودروبر سنگین از کامیون و کفی دو طبقه تشکیل شده و قابلیت حمل هزمان چند خودرو را دارد.

کاربرد کفی خودروبر

کفی های خودروبر ایمن ترین روش انتقال خودرو است اما لازمه استفاده از این روش این است که خودرو بتواند حرکت کند و بر روی کفی قراربگیرد. معمولاً از این روش برای حمل خودروهای لوکس، حمل خودرو بدون پلاک تا محل تعویض پلاک، حمل خودرو از شرکت تا نمایندگی، حمل خودرو هایی که دچار عیب و نقص شده اند تا تعمیرگاه، حمل خودرو های تصادفی  تا پارکینگ، حمل خودرو های مسابقه ای تا پیست و … استفاده می شود.

درست است که این روش ایمن ترین راه برای جابجایی خودرو است اما جهت تضمین ایمنی لازم است یکسری نکات رعایت شود.

روش حمل خودرو با کفی خودروبر ها به این گونه است که اتومبیلی که قرار است جابجا شود از سکویی که در انتهای کفی تعبیه شده است بر روی کفی قرار می گیرد و کامیون یا کامیونت خودرو را تا مقصد حمل می کند. نوع دیگری از این کفی ها وجود دارد که دارای جرثقیل است. این نوع کفی برای خودرو های تصادفی که غیرقابل حرکت هستند و باید به پارکینگ منتقل شوند مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات حمل خودرو با کفی خودروبر

از جمله برترین نکات حمل خودرو با کفی خودروبر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نکته اول

اولین موردی که باید رعایت شود تناسب اندازه کفی با خودرو معیوب است که قرار است حمل و منتقل شود. حتماً زمانی که از امداد خودرو ها در خواست این نوع خودروبر ها را  می کنید، نوع خودرو خود را به آن ها بگویید تا متناسب با اندازه خودروی شما کفی مناسبی ارسال کنند.

  • نکته دوم

نکته بعد راننده خودروبر است. مدارک راننده خودروبر را حتماً بررسی کنید که گواهینامه و تخصص کار با خودرویی که با آن رانندگی می کند را دارد یا خیر.

  • نکته سوم

قراردادن خودرو، بر روی کفی، فعلی بسیار حساس است و نیاز دارد شخصی که قرار است اینکار را انجام دهد دارای تخصص و مهارت لازم و کافی باشد. کوچکترین خطا در هنگام قرار دادن خودرو بر روی کفی باعث سقوط خودرو و وارد شدن خسارت سنگین به خودرو می شود. جهت انجام انتقال خودرو با کفی خودروبر سعی کنید از امدادخودروهای معتبر استفاده کنید. پرسنل این نوع مجموعه ها آموزش های تخصصی در این مورد را فرا گرفته اند.

  • نکته چهارم

این مرحله مربوط به بعد از قرار گرفتن خودرو بر روی کفی است. هنگامی که این عمل انجام شد، لازم است حتماً چک شود که خودرو به هیچ عنوان حرکت نمی کند. برای اینکار میتوان از زنجیر جهت اتصال چرخ ها به بدنه کفی استفاده کرد. قبل از آن مطمئن شوید ترمز های دستگاه فعال باشد. اگر خودرو ترمز دستی دارد حتماً آنرا بکشید.

  • نکته پنجم

در هنگام حمل خودرو، راننده خودروبر باید نکات ایمنی را رعایت کند و با احتیاط کامل رانندگی کند. این نکته ای است که کمتر به

آن توجه می شود اما تأثیر بسزایی در امنیت خودرویی که حمل می شود دارد.

  • نکته ششم

در هنگام تحویل خودرو به راننده خودروبر حتماً مدارک ماشین خود را به راننده تحویل دهید. پلیس راهنمایی و رانندگی می تواند از خودروبر ها درخواست مدارک خودرو مورد حمل را بکند و راننده موظف است مدارک آنرا به همراه داشته باشد در غیر اینصورت هر دو خودرو توقیف خواهند شد.

  • نکته هفتم

پس از رسیدن خودرو به مقصد، به هیچ عنوان خودتان اقدام به پیاده کردن خودرو از کفی نکنید و اجازه دهید راننده اینکار را برای شما انجام دهد. بدلیل نداشت تجربه و تخصص کافی، چنانچه اینکار توسط شما انجام گیرد، ممکن است باعث وارد شدن خسارت به خودرو شود.

  • نکته هشتم

پس از منتقل شدن خودرو بررسی نهایی را فراموش نکنید. تمامی قسمت های خودرو چه ظاهری، چه داخلی را چک کنید که آسیبی ندیده باشد. در صورت مشاهده صدمه به هر قسمتی از خودرو به راننده اطلاع دهید و قبض تحویل سلامت خودرو را امضا نکنید. در صورتی که امداد خودرویی که استفاده کرده باشید معتبر باشد، خودرو شما را بیمه کرده و هرگونه خسارت را برای شما جبران خواهند کرد.

در بین نکات حمل خودرو با کفی خودروبر مهمترین نکته، امداد خودرویی است که انتخاب می کنید. چنانچه امداد خودروی شما معتبر باشد و مجوز های لازم را داشته باشد، خود شرکت تمامی نکاتی که پیش تر به آن ها اشاره شد را رعایت می کنند. زیرا پرسنل این شرکت مهارت کافی دارند و آموزش های لازم را دریافت نموده اند. از طرف دیگر نهاد هایی که به این امداد خودروها مجوز داده اند بر روی فعالیت آن ها نظارت داشته و شرکت ها را مجبور به رعایت پروتکل های ایمنی می کنند.

مجموعه امداد خودرو آزمون معتبرترین امداد خودرو در مشهد است. این مجموعه دارای پرسنل متخصص است که تجربه کافی جهت هرگونه حمل نقل خودرو را دارند. این مجموعه تمامی مجوز های لازم برای این صنف را کسب کرده و جزء اتحادیه این صنف می باشد.

چنانچه قصد حمل خودرو خود به هر نقطه از شهر مشهد یا به هر شهری از کشور را دارید، تنها کافی است با شماره های امدادخودرو آزمون در مشهد تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه پس از بررسی های اولیه مناسب ترین روش حمل را به شما پیشنهاد می کنند و پس از اعلام هزینه در اسرع وقت نیرو های لازم را به محل مورد نظر شما ارسال می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *