روش‌ های حمل خودرو

در حال حاضر صنعت خودروسازی نسبت‌ به گذشته‌ ای نه‌ چندان دور، پیشرفت بسیار چشمگیری داشته و امروزه نیز خودرو یکی از نیاز های بسیار اساسی و مهم برای هر فرد و خانواده‌ ای می‌ باشد. در راستای افزایش تولید انبوه خودرو در سرتاسر جهان نیز، شرکت‌ ها و مجموعه‌ های بسیار زیادی جهت ارائه خدمات امدادی و خودرویی در حال فعالیت هستند که یکی از مهم‌ ترین خدمات آن‌ ها حمل‌ و نقل و جابجایی انواع خودرو می‌ باشد. این نوع از خدمات جابجایی، شامل حمل‌ و نقل انواع خودرو های آسیب‌ دیده، تصادفی، دارای نقص فنی و همچنین خودرو های صفر کیلومتر شده و در ارائه این خدمات نیز از اتومبیل و خودرو های گوناگون حمل‌ و نقل استفاده می‌ نمایند. در این مقاله نیز قصد داریم تا با انواع روش‌ های حمل خودرو آشنا شده و بهترین آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

روش‌ های متفاوت حمل خودرو

از جمله انواع روش‌ های حمل خودرو، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

حمل با کفی خودروبر

حمل خودرو با کفی خودروبر مشهد، یکی از روش‌ های رایج در جابجایی انواع خودرو بوده و در آن نیز از خودرو های تریلی و کامیون به‌ کار برده می‌ شود. این نوع از حمل‌ و نقل مناسب برای جابجایی انواع خودرو های آسیب‌ دیده، تصادفی، صفر کیلومتر و غیره است و برخلاف خودرو های یدک‌ کش، در پشت خود دارای یک کفی شیب‌ دار و متحرک هستند که خودرو را بر روی این کفی ها سوار کرده و تا مقصد حمل می‌ کنند.

از جمله ویژگی‌ های حمل خودرو با کفی خودروبر می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم محدودیت حمل‌ و نقل در تعداد خودرو
 • نیازمند تخصص و تجارب بالا در حمل خودرو
 • عدم محدودیت در حمل خودرو های سبک و سنگین
 • روشی بسیار گران‌ تر از سایر روش‌ های حمل‌ و نقل
 • روشی بسیار مطمئن و امن جهت جابجایی انواع خودرو
 • عدم هیچ‌ گونه آسیب به بدنه خودرو حامل

حمل با کفی خودرو بر جرثقیل دار

حمل‌ و نقل خودرو با کفی خودرو بر جرثقیل دار، تنها مختص برای خودرو هایی است که چرخ‌ های آن‌ ها قادر به چرخش و حرکت نبوده و بیشترین استفاده آن‌ ها در حمل‌ و نقل خودرو های تصادفی می‌ باشد. در این روش از جابجایی خودرو ها، اتومبیل‌ هایی همچون خاور و یا کامیونت دارای جرثقیل هایی در قسمت پشتی خود هستند که توسط آن خودروی آسیب‌ دیده را با دقت و تخصص بالا بلند نموده و با قرار دادن خودرو بر روی کف، آن را تا مقصد مورد نظر حمل می‌ کنند.

از جمله ویژگی‌ های استفاده از روش حمل با کفی خودرو بر جرثقیل دار می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این روش از جابجایی خودرو، تنها مختص به خودرو های به‌ شدت آسیب دید و تصادفی است و جهت عملکرد صحیح جرثقیل برای جابجایی خودرو، نیازمند دقت و تخصص بالایی می‌ باشد.

یدک‌ کش و خودرو بر مشهد

حمل با خودرو یدک کش

حمل انواع خودرو با یدک‌ کش، یکی از بهترین و پرکاربرد ترین روش‌ های جابجایی انواع خودرو بوده و در این روش نیز از ۲ نوع حمل‌ و نقل یدک‌ کش با چرخ گیر و یدک‌ کش با جرثقیل به‌ کار برده می‌ شود. شرکت‌ های امداد خودرویی در یدک‌ کش‌ های خود، از خودرو هایی همچون خاور، کامیون، مزدا، نیسان و غیره استفاده نموده و انواع خودرو های سواری و شاسی را تا مقصد مورد نظر جا به جا می‌ نمایند. تمامی یدک‌ کش ها از یک اهرم و یک هیدرولیک تشکیل شده‌ اند که با قرار دادن آن در زیر خودروی آسیب‌ دیده، می توانند آن را در مسافت کوتاهی تا مقصد مورد نظر حمل کنند.

از جمله ویژگی‌ های حمل خودرو با یدک کش می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • هزینه مناسب و اقتصادی در جابجایی خودرو نسبت‌ به سایر روش‌ ها
 • انتقال سریع خودروی آسیب‌ دیده به نزدیک‌ ترین مرکز امداد خودرویی
 • عدم نیاز به تخصص و مهارت کافی
 • حمل خودرو در کمترین زمان در تمامی شرایط آب‌ و هوایی و انتقال آن به مقصد

اینجا بخوانید: نکات و نحوه حمل خودرو با یدک کش و خودروبر

بهترین روش حمل خودرو

یکی از بهترین روش‌ های حمل خودرو، استفاده از یدک‌کش‌ های خودرو بر است. همان‌ طور که گفته شد یدک‌ کش‌ های خودرو بر، به‌ راحتی قابل‌ دسترس هستند و در کوتاه‌ ترین زمان پس‌ از درخواست، به محل مورد نظر اعزام شده و خودرو را تا محل مورد نظر حمل می‌ کنند. همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از خودرو های یدک‌کش، این است که این خودرو ها در تمامی شرایط آب‌ و هوایی به‌ ویژه وجود برف و کولاک و در کمترین زمان به محل خودرو فرستاده می‌ شوند و با ایمنی بسیار بالا خودرو را جابجا می‌ نمایند.

هزینه حمل خودرو

عوامل بسیار زیادی در تعیین هزینه حمل خودرو توسط خودرو های یدک کش و کفی خودرو بر تأثیرگذار هستند که از جمله علل‌ های اصلی آن می‌ توان به نوع خودرو آسیب دیده، میزان آسیب‌ دیدگی خودرو، نوع خودرو حمل‌ و نقل، خدمات شرکت امداد خودرویی، میزان مسافت جا به جایی، حمل خودروی تصادفی یا صفر کیلومتر و غیره اشاره نمود.

در پایان

مجموعه امداد خودرو آزمون در مشهد، تمامی خدمات امداد خودرویی را با بهره‌ مندی از تیم تعمیراتی بسیار متخصص و تجهیزات و ابزارآلات بسیار پیشرفته و مجهز، به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای به مشتریان خود ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه در این حرفه است. شما می‌ توانید جهت حمل خودروی خود توسط یدک‌ کش و خودرو بر مشهد، با شرکت امداد خودرو آزمون در مشهد تماس حاصل نموده و درخواست خود را توسط کارشناسان این مجموعه ثبت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *